Як відновити психічне здоров’я і не тільки

«Як відновити психічне здоров’я і не тільки…» – під таким гаслом пройшла 15 вересня 2023 року зустріч керівниці психологічної служби, практичної психологині, арттерапевта Ірини ПЛАКСІЄНКО та соціальної педагогині, к.п.н., доц. Юлії ОВСІЄНКО зі студентами першого та другого курсів спеціальності 015 Професійна освіта.

Тематика зустрічі є надзвичайно актуальною в умовах сьогодення, адже «…Згідно з дослідженнями Світового банку, близько 30 % людей в Україні мають психічний розлад протягом життя. Порівняно з іншими країнами, в Україні зареєстровано особливо високий рівень депресії. За даними дослідження STEPS, в Україні кожен восьмий дорослий (12,4 %) повідомив про симптоми, що відповідають клінічному діагнозу депресії. Поширеність депресії майже вдвічі більша серед жінок (16,2 %), ніж серед чоловіків (8,7 %). Водночас лише кожна четверта особа з імовірною депресією (3,0 % загальної кількості населення) була про це поінформована лікарем чи медичним працівником. Лише 0,4 % населення пройшли лікування антидепресантами або ходили на сеанси психотерапії…». (Дані із інтернет-джерела: https://phc.org.ua/news/5-krokiv-do-pokraschennya-svogo-psikhichnogo-zdorovya – «5 кроків до покращення свого психічного здоров'я»).

Отже, піклуватися про своє психічне здоров’я так само важливо, як і про фізичне, адже фізичне і психічне здоров’я тісно пов’язані. Фізичні вправи, сон та харчування мають позитивний ефект і для тіла, і для психіки. Необхідно дотримуватися корисних звичок, тоді життя буде гармонійним. А яких саме звичок слід дотримуватися і розповіла під час зустрічі Ірина ПЛАКСІЄНКО.

І наостанок психологиня порадила студентам знаходити в житті час для себе і приємних речей, змістовних справ, особливо коли виникає відчуття, що через стрес, рутину або негативні думки світ довкола стає безбарвним.