Випускники агрономічного факультету минулих років

Цілу плеяду відомих в Україні та за її межами селекціонерів виховав агрономічний факультет. Серед них – усесвітньовідомий учений-селекціонер В.Є. Козубенко, автор унікальних сортів кукурудзи і такого її шедевру, як Буковинський ЗТВ. Варто також відзначити докторів наук: О.Л. Зозулю, А.К. Лещенко, Д.Ф. Лихваря, О.С. Мусійка, О.Й. Оніщенка, О.О. Торопа; кандидатів наук : А.Г. Горбаня, Г.С. Горбаня, П.Т. Дробця, Б.С. Зінченка, В.Ф. Мусієнка, П.С. Рубеля та багатьох інших Усього ж нашими випускниками створено понад 60 сортів, 25 культур, насамперед пшениці, кукурудзи, жита, тритикале, конопель, плодових та лікарських рослин.
Серед вихованців факультету багато лауреатів державних та академічних премій. Це, зокрема, заслужені діячі науки України, професори С.І. Лебедєв та М.М. Ротмістров, доктор біологічних наук, завідувач відділом інституту фізіології та генетики НАН України І.Г. Шматько та інші знані науковці.
Потужний склад випускників факультету працює на викладацькій роботі в університетах, інститутах, коледжах і технікумах. Зокрема, кафедри рослинництва в Херсонському та Вінницькому сільськогосподарських інститутах очолюють доктори наук В.І. Жарінов та О.Л.. Зозуля.
Серед випускників факультету багато державних діячів. Зокрема, з 1954 по 1961 рік Головою Ради Міністрів УРСР був Герой Соціалістичної Праці Н.Т. Кальченко. З 1965 по 1976 рік він був першим заступником голови уряду країни, у різні роки обіймав посади міністра радгоспів, сільського господарства, заготівель України. На посаді заступника міністра сільського господарства України довгі роки працював А.Т. Гуленко, який потім став заступником міністра сільського господарства СРСР, головою «Союзхімії».
Більшість випускників факультету працюють безпосередньо в галузі сільськогосподарського виробництва. Багато з них здобули славу і шану своєю самовідданою працею. Званням Героя Соціалістичної Праці були пошановані К.І. Гулій, О.Є. Мілявський, І.В. Ропавка, Т.У. Савченко, заслуженими працівниками сільського господарства України стали М.М. Борисенко, І.А. Вертебний, М.А. Іванина, І.В. Кочерга, П.П. Нестерець, В.А. Нутрієвський, П.А. Олійник, В.М. Шапран, О.Я. Яроменок, М.Г. Сукач та інші, заслуженими агрономами – В.П. Ванцак, Г.М. Гавва, М.І. Кріпак, А.К. Лещенко.
Прикладами батьківського піклування про землю і людей, які на ній працюють, є наші випускники – керівники реформованих сільськогосподарських підприємств О.І. Магда, М.І. Андрієнко, Я.Х Самотуга, В.М. Микитенко, А.Г. Пасюта, О.Ф. Тимоха, С.М. Дмитренко. У системі Держсортовипробування України працюють І.В. Мірошниченко, Г.М. Дудник, А.П. Пащенко.
Теплими словами слід згадати й тих випускників, які стали фермерами й заснували власні господарства: Олександр Паржин, Микола Гриб, Володимир Олійник, Володимир Замула, Володимир Грига, Валерій Врублевський.