Вимоги до некомерційного переміщення тварин

Лекція стейкхолдера зі здобувачами вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня доктора філософії на тему
«Вимоги до некомерційного переміщення тварин»

20 березня 2023 року у стінах факультету ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету відбулася зустріч здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії із завідувачкою відділу уповноважених осіб для здійснення державного контролю Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Аллою Петруненко.
Організатором заходу була Валентина Євстаф’єва, д. вет. н., професор, гарант ОНП Ветеринарна медицина.
Мета проведеного заходу полягала в ознайомленні здобувачів вищої освіти із вимогами щодо оформлення документів на тварин для подальшого некомерційного перетину кордону.
З метою максимального ефективного сприйняття матеріалу лекції здобувачами захід, також, транслювали онлайн, що було досить зручно для тих учасників, які не мали змоги фізично відвідати захід.
На початку своєї доповіді пані Алла ознайомила учасників заходу з правилами утримання тварин та обов’язками, що покладені на власників відповідно до ст. 22 Закону України «Про захист тварин від жорстокого походження» та ст. 37 Закону України «Про ветеринарну медицину».
У ході заходу спікером було представлено наочні матеріали у вигляді презентації, що стосувалися особливостей перетину громадян України з різними видами тварин кордону, нормативних документів (супровідні документи, довідки, паспорт на тварину тощо). Пані Алла розповіла, що має робити власник перед плануванням поїздки з твариною в іншу країну. Зокрема, було надано перелік обов’язкових профілактичних щеплень тварин та термінів їх виконання, а також інших маніпуляцій. Окрім того, спікер наголосив щодо особливостей поїздок до різних країн, адже вимоги щодо оформлення документів мають відмінності.
Загалом проведений захід був дуже цікавим та корисним як здобувачам, так й науково-педагогічному персоналу, адже стосувався безпосередньо практичної сторони піднятого на широкий загал питання.
Дякуємо стейкхолдеру пані Аллі Петруненко за проведену лекцію.