Виховна година «Репродуктивне здоров'я молоді – запорука здоров'я нації» для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія

21 вересня 2023 року з метою соціальної та психологічної підтримки студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія викладачі кафедри біотехнології та хімії, які є кураторами академічних груп, провели зустріч із лікарем-акушером-гінекологом КП 3-тя міська клінічна поліклініка Ларисою ОЛІЙНИК. Тема зустрічі «Репродуктивне здоров'я молоді – запорука здоров'я нації».

Перш за все лікарка зазначила, що в концепції Державної програми "Репродуктивне здоров'я нації" наголошується на значному скороченні середньої очікуваної тривалості життя через погіршення здоров'я, зокрема репродуктивного, протягом останнього десятиліття. Низький рівень народжуваності та високий рівень загальної смертності населення виводять проблему репродуктивного здоров'я і тривалості життя в ранг загальнонаціональних, а збереження репродуктивного здоров'я молоді виходить за рамки суто медичного питання і стає загальнодержавною проблемою. На підтвердження концепції лікарка Лариса Олійник навела слухачам приклади зі свого багаторічного практичного досвіду.

Пані Олена наголосила на негативних і позитивних чинниках, що впливають на стан репродуктивного здоров'я молоді, про яке потрібно дбати й усвідомлювати його важливість усе своє життя. Особливо студентів зацікавили питання щодо ускладнень, які виникають унаслідок перенесених урогенітальних інфекцій, сучасних засобів контрацепції, профілактики захворювань.

Наприкінці зустрічі Лариса Олійник відповіла на численні запитання студентської аудиторії та закликала молодь дотримуватися здорового способу життя в усіх його сенсах.