«Вона воліла належати тільки собі»: захід з нагоди 190-річчя Марка Вовчка

25 грудня студенти 1–2 курсів спеціальності Філологія відвідали захід з нагоди 190-річчя від дня народження української письменниці Марка Вовчка (Марії Маркович). На зустрічі також були завідувачка кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Наталія Сизоненко та доцентки цієї кафедри Марина Антонюк і Оксана Мокляк.
  Присутні коротко розглянули життєвий шлях письменниці, зауважили зміну підходу до трактування її творчої особистості – від захисниці знедолених кріпаків до жінки-авторки, яка, за словами іншої української письменниці Ольги Кобилянської, що дуже уважно студіювала творчість Марка Вовчка, стала «сама собі ціллю».
  Як взірець психологічного письма було розглянуто повість «Три долі», в якій на прикладі яскравих жіночих характерів Марія Маркович замислюється над різними типами любові, розмірковує про межі самозречення заради кохання і можливості для жінки, яка не бажає йти шляхом, уторованим для неї патріархальною спільнотою. Учасники зустрічі дійшли висновку, що цінність прози Марії Маркович полягає в небаченій до неї глибині психологічного аналізу та в манері радше порушувати питання, ніж пропонувати готові відповіді. Ця манера письменниці пізніше покликала до творчого діалогу Лесю Українку, Ольгу Кобилянську й Оксану Забужко.