Участь у форумі "Навички майбутнього. Україна" (12-13.10.23 р.)

Упродовж 12-13 жовтня 2023 року проректор з науково-педагогічної роботи Олена Костенко, керівник відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Інна Лавріненко, завідувачка навчально-методичного кабінету Тетяна Япринець представляли Полтавський державний аграрний університет на форумі «Навички майбутнього. Україна», котрий був зорганізований за підтримки Національного агентства кваліфікацій під егідою Європейського року навичок.

Метою його проведення було формування компетентностей щодо методологічних підходів розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, розробки освітніх програм з урахуванням тенденцій розвитку ринку праці, зокрема, в контексті затребуваних умінь та навичок; співпраці закладів вищої освіти з роботодавцями.

Перший день форуму був присвячений співпраці освіти та ринку праці в сучасних умовах. Представники Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк (голова), Юрій Рашкевич та Тарас Мандзій спікерували учасникам зібрання про створення, функціонування і акредитацію кваліфікаційних центрів, Рамку кваліфікацій як інструмент гармонізації освіти та ринку праці, професійні стандарти, професійні кваліфікації та особливості їх присвоєння закладами вищої освіти.

Формуванню навичок та компетентностей майбутнього як передумов для розроблення новітніх освітніх програм був присвячений другий день форуму. Спікери Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих, Владислав Антипов, власник та генеральний директор Центру Екології та Розвитку Нових технологій, Вікторія Олешко, засновниця та лідерка спільноти «Управління знаннями в Україні», Володимир Бахрушин, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, Микола Скиба, засновник Агенції культурних стратегій, Олексій Кузькін, декан транспортного факультету НУ «Запорізька політехніка» презентували результати розвідок щодо управління особистими знаннями, формування цифрової і міждоменної компетентності як основ успішної кар’єри в сучасному світі. Виступи закордонних спікерів Judith Kohlenberger (Austria), Fabian Stephany (Great Britain) актуалізували питання ролі навичок у працевлаштуванні фахівців, зокрема за кордоном.

Дякуємо організаторам форуму за отримані знання і досвід, які в подальшому сприятимуть розбудові внутрішньої системи якості Полтавського державного аграрного університету!