Тематичні зустрічі магістрантів факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва з психологічною службою ПДАУ

Протягом березня 2023 року психологічна служба ПДАУ провела тематичні зустрічі із магістрантами факультету ТВППТ спеціальностей 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва та 181 Харчові технології. На зустрічах були присутні заступник декана з виховної роботи ТВППТ Віктор СЛИНЬКО, гарант освітньо-професійної програми Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва Світлана УСЕНКО та співробітники психологічної служби: практичний психолог, керівниця психологічної служби Ірина Плаксієнко, соціальний педагог, доцент кафедри будівництва та професійної освіти Юлія Овсієнко, соціальний педагог, доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Алла Ільченко.

На першій зустрічі працівники психологічної служби познайомили здобувачів вищої освіти з основними напрямками діяльності психологічної служби у воєнний час. Соціальний педагог Юлия Овсієнко ознайомила з контентом сайту психологічної служби ПДАУ «Якщо ти потребуєш допомоги…», «Психологічна допомога в період воєнного стану», «Здоров’я – це наш безцінний дар!» та можливостями комунікацій за потребою із психологом та соціальними педагогами як за офлайн, так і онлайн формою.

Ірина Плаксієнко розповіла про надзвичайну важливість опанування методиками психологічної самодопомоги в умовах тривалого стресу, обумовленого воєнними діями на території нашої країни, і ознайомила студентів на практиці з найбільш відомими з них «Усвідомлене дихання», «Заземлення», «Обійми метелика».

На зустрічі з соціальним педагогом Аллою Ільченко на тему «Soft skills: чому ці навички такі важливі сьогодні?» здобувачі детально обговорили ознаки soft skills і hard skills, види soft skills. Оцінили їх важливість для обраної професії та наявність в себе деяких з них, таких як комунікативні навички, емоційний інтелект, критичне мислення.

Мангістранти, виконуючи запропоновані оригінальні вправи, потренувалися у розвитку нестандартного мислення та креативності.

Для магістрантів факультету ТВППТ було також організовано зустріч з  Валентиною Черчатою, здобувачум вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія Сумського державного університету, яка поділилась своїм баченням, як можна долати стрес за допомогою самоменеджменту. Для початку кожен мав змогу оцінити свій емоційний стан за проективною методикою «Який колір відповідає вашому настрою?».

А потім Валентина продемонструвала створення та аналізу методики «Колеса життєвого балансу».

Разом зі студентами обговорила «способи відновлення колеса», тобто засоби гармонізації свого життя і відновлення своїх внутрішніх ресурсів.