Студенти-філологи відвідали лекцію з домедичної допомоги

14 листопада студенти спеціальності 035 Філологія та викладачі кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін прослухали лекцію про прийоми та пра-вила надання невідкладної домедичної допомоги потерпілим від бойових дій, аварій і нещасних випадків. Лекторка — Надія Опара, професорка кафедри ме-ханічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету ПДАУ.
  Надія Миколаївна коротко зупинилася на основних станах постраждалих, що потребують невідкладної допомоги, та навела алгоритм дій у кожному конкретному випадку. Навіть прості дії, виконані людиною без медичного досвіду, здатні врятувати життя. Водночас лекторка чітко розмежувала те, що може зробити кожен, і те, що заборонено вчиняти без спеціальної медичної підготовки.

Оглянувши найпоширеніші небезпечні стани, як-от кровотечі, переломи, поранення, інсульт і  потрапляння предметів у дихальні шляхи, Надія Миколаївна особливу увагу приділила розвінчанню поширених стереотипів з надання першої допомоги. Адже несвоєчасні й неправильні дії можуть коштувати життя потерпілому.
  Лекторка заохочувала аудиторію до обговорення. Після лекції студенти і викладачі поставили Надії Миколаївні чимало питань. Загалом тема зустрічі знайшла неабиякий відгук у слухачів і була вельми актуальною в умовах пов-номасштабної війни.