Співпраця зі стейкхолдерами на кафедрі землеробства і агрохімії імені В. І. Сазанова

10 вересня 2020 року відбувся робочій семінар на базі СФГ «Дослідне» Семенівського району Полтавської області, яким керує випускник нашої академії, кандидат сільськогосподарських наук Мокляк Володимир Якович.

Це господарство відоме прогресивними поглядами щодо обробітку ґрунту, системи живлення рослин, регуляції їх продуктивності. Вже понад 10 років у господарстві застосовують вирощування польових сільськогосподарських культур за системою no-till. За цей час був набутий великий досвід застосування цієї технології в нашій зоні. В. Я. Мокляк вважає, що в умовах зростання посушливості клімату така система буде запорукою отримання сталих урожаїв.

Яскравим прикладом є цей рік, коли за умов тривалої посухи в господарстві очікують чудовий урожай кукурудзи. Завідувач кафедри С. В. Поспєлов і професор М. М. Опара разом з іншими учасниками семінару наочно переконалися у перевагах системи no-till порівняно з полицевим обробітком ґрунту, її застосування для вирощування зернових культур, сої, соняшнику.

Під час зустрічі були обговорена можливість більш тісної співпраці господарства із науковцями кафедри: проведення спільної науково-дослідної роботи, круглих столів, семінарів з питань землеробства і живлення рослин. Окремо наголошувалось на використання досвіду господарства у навчальному процесі під час підготовки бакалаврів, магістрів, докторів філософії.