Скажемо рішуче «Ні!» будь-якій дискримінації

З 25 листопада 2023 року тривала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», з цієї нагоди 6 грудня 2023 року зі студентами першого курсу факультету технологій тваринництва та продовольства зустрілися омбудсмен учасників освітнього процесу ПДАУ Олександр Помаз і керівниця психологічної служби Університету Ірина Плаксієнко. Вони розглянули проблему запобігання різним видам насильства і дискримінації, а також створення комфортного простору в Університеті для навчання, особистісного розвитку та збереження здоров’я студентів.

Пан Олександр виступив з доповіддю на тему «Запобігання та протидія дискримінації». Під час невимушеного спілкування першокурсники ознайомилися зі змістовним матеріалом, насиченим ілюстраціями та цікавими життєвими прикладами, розглянули основні види дискримінації, зокрема за ознаками раси та кольору шкіри, статі, віку, стану здоров’я, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними ознаками, політичними, релігійними та іншими переконаннями.

Пані Ірина наголосила, що 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями і зупинилася на біографіях таких видатних людей, як Стівен Хокінг, Франклін Рузвельт, Нікі Вуйчич, які є прикладом мужності та стійкості в подоланні своїх вад і хвороб, цілеспрямованості у досягнені своєї мети та відданості своїй справі.

Наприкінці зустрічі студенти обговорили чинники, які впливають на фізичне здоров’я людини, а також провели експрес-діагностику свого ресурсного потенціалу, внутрішньої рівноваги та психологічної стійкості.