В сучасних умов академічна мобільність – це можливість здобувачів вищої освіти навчатися, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти як на території України, так і поза її межами.
Полтавський державний аграрний університет вже не вперше реалізує програму внутрішньої академічної мобільності спільно з партнерськими закладами вищої освіти України. Так, з 05 вересня 2022 року по 11 листопада 2022 р. два здобувачі вищої освіти за ОПП Економіка підприємства спеціальності  051 Економіка – Наталія Гужва та Владислав Цимбалистий у межах здійснення проєкту академічної мобільності між Полтавським державним аграрним університетом та Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» мають змогу, відвідуючи курс навчальних дисциплін «Технології управління персоналом» та «Стратегічне управління людськими ресурсами», підвищити свій фаховий рівень.

Отже, хочемо відмітити, що академічна мобільність збільшує можливості студентів щодо професійної самореалізації, а також підвищує якість трудових ресурсів національної економіки. Вона стає відповіддю національних систем освіти на виклики глобального освітнього простору, жорстку конкуренцію на ринку освітніх послуг.