Психологічна служба готується до весняного семестру

Осінній семестр 2023/2024 навчального року в умовах воєнних дій та інших стресогенних чинників був для психологічної служби доволі напруженим. У вересні 2023 року практичний психолог Ірина Плаксієнко та соціальні педагоги Ірина Шупта, Наталя Авраменко та Юлія Овсієнко приділили найбільше уваги першокурсникам усіх спеціальностей: детально ознайомили їх із напрямами своєї діяльності відповідно до тренінгової програми «Соціально-психологічна адаптація першокурсників до нових умов навчання в університеті» та провели квест «Полтава у моєму серці».

Протягом вересня було опитано понад 200 студентів щодо їхнього психологічного стану в умовах війни. За результатами анкетування було сплановано заходи з підтримки психічного здоров’я та поліпшення психологічної стійкості наших студентів, про які в кінці листопада керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина Плаксієнко доповіла на засіданні ради з якості вищої освіти.

У жовтні-листопаді спільно з Полтавським міським центром соціальних служб було організовано роботу групи взаємопідтримки для студенток пільгових категорій. Велику цікавість у студентів викликав тренінг "Традиційні та оригінальні методи поліпшення психічного здоров'я", проведений фахівцями психологічної служби з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, на якому студенти та викладачі дізналися про різні методи психологічного розвантаження та відновлення.

У листопаді було організовано багато різноманітних заходів у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». З лекціями про протидію торгівлі людьми та гендерно зумовленому насильству в гостях у наших бакалаврів і магістрантів різних спеціальностей побували практичні психологи громадських організацій «Дівчата» та «Світло надії».

Працівники психологічної служби продовжують опікуватися дітьми з родин ВПО, які мешкають на території нашого університету. В дитячій кімнаті, обладнаній з допомогою ГО «Проліска-Полтава», спільно з працівниками бібліотеки вони проводять розвивальні заняття для дошкільнят і школярів молодших класів, зокрема рухливі ігри та вправи на згуртованість,  арттерапевтичні техніки для зняття емоційного напруження, цікаві екскурсії в музеї ПДАУ, майстер-класи з виготовлення поробок до новорічних свят.

У весняному семестрі працівники психологічної служби запланували цікаві заходи та мають чимало цікавих пропозицій, тож із нетерпінням  чекають повернення студентів з канікул.