Презентація наукових та освітніх програм на засіданні гуртка "Сучасний професіонал"

Всебічний розвиток сучасного здобувача вищої освіти є максимально ефективним за умови поглибленого залучення до наукової та освітньої діяльності за межами обов'язкових лекційних і практичних занять. Такі можливості надає студентський науковий гурток кафедри економіки та міжнародних економічних відносин "Сучасний професіонал". Цей гурток є популярним серед здобувачів майже всіх освітніх програм, які реалізуються у Полтавському державному аграрному університеті, оскільки дозволяє розширити свій кругозір, долучитися до дискусій та розгляду цікавих кейсів, які стосуються актуальних питань не лише економіки та міжнародних економічних відносин, а й виходять далеко за межі цієї проблематики. Крім того, на засіданні гурка "Сучасний професіонал" відбувається презентація грантових та стипендіальних програм, які доступні для здобувачів України.

Так, на черговому засіданні наукового гуртка "Сучасний професіонал" було розглянуто такі можливості для здобувачів вищої освіти, як міжнародна програма акдемічної мобільності Еразмус (Тип проєкту: KA131, KA171. ПРОЄКТИ МОБІЛЬНОСТІ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ (Mobility Project for Higher Education Students and Staff). Напрям КА1 спрямований на: створення можливостей для індивідуальної міжнародної мобільності представників закладів вищої освіти, зокрема:

Для студентів усіх освітніх рівнів за усіма галузями знань участь у мобільності є можливістю навчатися або стажуватися за кордоном у межах навчання за основною освітньою програмою у ЗВО;
Для працівників освітніх закладів мобільність сприяє обміну досвідом та професійному зростанню.
Основною вимогою проєктів КА1 є ВИЗНАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ МОБІЛЬНОСТІ, а також повага принципів інклюзивності у вищій освіті.

Цілями напряму КА1 міжнародної мобільності є:

Обмін знаннями, методами навчання та дослідження, а також досвідом роботи в європейському та міжнародному середовищі;
Набуття та розвиток комунікативних та мовних компетентностей, розвиток критичного мислення, навичок з пошуку та аналізу варіантів вирішення викликів, вдосконалення компетентностей дослідження;
Розвиток цифрових та зелених компетентностей;
Сприяння особистісному розвитку.

Також популярною серед студентів Полтавського державного аграрного університету є стипендіальна програма від Фонду Віктора Пінчука.

Ця програма доступна для студентів 3-6 курсів денної форми навчання українського закладу вищої освіти.

Переможці отримують:

достойну стипендію щомісяця протягом року;
членство у найбільшій мережі талановитої молоді в Україні;
участь у онлайн та офлайн заходах (форумах, публічних лекціях, таборах, тренінгах і т. ін.);
експертну, фінансову та інформаційну підтримку;
досвід волонтерства на важливих світових подіях.

На засідання студентського науокового гуртка "Сучасний професіонал" були роглянуті і інші стипендіальні та наукові програми для здобувачів. Бажаємо нашим студентам максимально реалізувати свій потенціал!