Презентація книги «Звитяжець наукового свинарства О.П. Бондаренко (1884–1937)»

27 травня 2021 року викладачі кафедри технологій дрібного тваринництва  взяли участь у презентації книги «Звитяжець наукового свинарства О.П. Бондаренко (1884–1937)», яка відбулась в Музеї історії Полтавського державного аграрного університету.
Саме під такою назвою побачила світ нова книга Віталія Нагаєвича, Віктора Самородова, Михайла Сокирка та Анатолія Шості. Вона вийшла з нагоди вікопомних для освітянської та наукової спільноти подій – 100-річчя заснування Полтавської державної аграрної академії та 90-річчя Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України. Ці славні установи завжди йшли обіруч, а їхня історія переплелась із життям і діяльністю розробника наукових засад свинарства України доктора сільськогосподарських наук, професора Бондаренка Олександра Пилиповича.

У цій книзі вперше викладений найбільш повний перелік публікацій ученого (58 позицій) і літератури про нього (112 позицій), 23 світлини, а також багато нового, до цього часу невідомого широкому загалу матеріалу, зокрема про національну свідомість О. П. Бондаренка, його походження, утиски науковця та його учнів владними структурами, через що Олександр Пилипович у розквіті сил і творчих задумів, проживши лише 53 роки, пішов із життя. Та незважаючи на це, він зміг створити свою потужну наукову школу, зробити все можливе для розвитку сільськогосподарської дослідної справи у тваринництві. Завітали на презентацію також проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку професорка Тамара Шаравара (Полтавський державний аграрний університет), академік НААН України Валентин Рибалко, член-кореспондент НААН України Микола Березовський (Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН України), професорка Габріелла Бірта (Полтавський університет економіки і торгівлі), викладачі факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, здобувачі вищої освіти ступенів магістра і доктора філософії. Наприкінці презентації директорка музею Наталія Локес провела екскурсію.