27 грудня 2022 року на кафедрі інформаційних систем та технологій Навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАУ відбулася важлива й урочиста подія:
Перший публічний захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою Інформаційні управляючі системи та технології спеціальності 126 Інформаційні системи та технології.

11 магістрантів 2021 року набору захистили перед  екзаменаційною комісією кваліфікаційні роботи у супроводі презентацій, доповнених наочними демонстраціями. Захист відбувався в очному представленні та онлайн режимі.
Тематика кваліфікаційних робіт, представлених на захисті, була різноплановою, актуальною, висвітлювала роль інформаційних систем та технологій в сучасних реаліях як світових трендів Індустрії 4.0, Агрокультури 4.0, так і напрямків розвитку громад у період післявоєнного розвитку економіки держави.
У доповідях за результатами виконаних робіт були продемонстровані, зокрема, результати досліджень, які стосувалися актуальних проблем впровадження цифрових технологій, сучасних управляючих інформаційних систем, штучного інтелекту в галузях агарного виробництва і підтримки точного землеробства на платформі інформаційної системи Soft.Farm; розроблені проєкти впровадження систем сучасного електронного документообігу, створення цифрового інформаційного простору на платформах  ERP-систем для окремих територіальних громад.
Цікаві результати отримані при моделюванні процесів прийняття управлінських рішень, фундаментальних аспектах використання технологій Інтернету речей.

Екзаменаційна комісія у складі гаранта освітньої програми завідувача кафедри інформаційних систем та технологій, к.т.н., доцента Юрія Уткіна, професора кафедри, д.т.н., професора Юрія Поночовного та професорки кафедри, к.ф.-м.н., доцентки Олени Копішинської високооцінила якість представлених робіт та рекомендувала до присвоєння кваліфікації «Магістр з інформаційних систем та технологій» 11 здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня.