Передумови створення ОП Захист і карантин рослин в ПДАА кафедри захист рослин

Доцент кафедри Поспєлова Ганна Дмитрівна успішно пройшла курс "Цифрові інструменти Google для освіти"

Науково-педагогічні працівники кафедри доценти Н. І. Нечипоренко і М. А. Піщаленко в рамках програм співробітництва Erasmus+ Programme та TEMPUS-TACIS пройшли стажування на базі Гоенгаймського університету (Німеччина), університету BOKU (Австрія) та Варшавского аграрного університету.

Вивчення досвіду роботи університетів Європи показало необхідність підготовки вузькоспеціалізованих фахівців у галузі захисту рослин.

Тривала співпраця з ПП «Агроекологія» вимагає від сучасного фахівця розуміння механізмів взаємодії всіх компонентів агробіоценозів. Семен Свиридонович Антонець, який понад 50 років впроваджує в господарстві принципи органічного землеробства наголошує на необхідності підготовки кваліфікованих спеціалістів, які добре розуміються на біологічному захисті рослин.

На базі ПП «Агроекологія» регулярно проводяться семінари і конференції, присвячені популяризації органічного землеробства. Під час їх роботи Семен Свиридонович акцентує увагу на вимогах сучасності –екологізація аграрного виробництва в цілому та захисту рослин зокрема.

Він наголошує на необхідності підготовки фахівці з глибоким розумінням специфіки захисту рослин в умовах сьогодення.

Враховуючи постійне розширення сучасного ринку пестицидів, їх вплив на довкілля і беручи до уваги необхідність їх оптимального використання, постає необхідність комплексного застосування методів захисту рослин для довгострокового регулювання розвитку та поширення шкідливих організмів до невідчутного господарського рівня на основі прогнозу, економічних порогів шкодочинності, дії корисних організмів, енергозберігаючих та природоохоронних технологій, які забезпечують надійний захист рослин і екологічну рівновагу довкілля. Зважаючи на це перед закладами вищої освіти постає завдання підготовки спеціалістів зі сформованими фаховими компетентностями і практичними навичками визначеними освітньою програмою Захист і карантин рослин. Такої ж думки дотримуються представники компаній виробників пестицидів на вітчизняному та європейському ринках.