Пам'яті професора Фесенка Дмитра Мусійовича

Фесенко Дмитро Мусійович (1926-2012 рр.)

Професор, заслужений працівник Вищої школи, ветеран Великої Вітчизняної війни Фесенко Дмитро Мусійович з 1967 р пов’язав свою долю з Полтавським сільськогосподарським інститутом зайнявши, за результатами конкурсу, посаду доцента кафедри бухгалтерського обліку. З цього моменту його творча діяльність посилюється і з під пера виходять навчальні посібники, збірники завдань, задач, наукові статті.

За рішенням Міністерства сільського господарства СРСР Фесенко Д. М. з 1974 по 1988  роки був призначений проректором інституту з навчальної роботи. Ректором інституту М. О. Добровольським для посилення науково-дослідної роботи на Дмитра Мусійовича в 1975 році покладено відповідальність за відрядження і запрошення вчених для читання лекцій.

Як відповідальному працівнику та видатному науковцю з метою покращення якості підготовки науково-педагогічних кадрів Фесенку Д. М. в 1986 році було доручено керівництво відділом аспірантури. Саме в ці роки зросла якість підготовки спеціалістів, а інститут у системі підготовки спеціалістів для сільського господарства увійшов у п’ятірку кращих аграрних вузів колишнього СРСР.

В період своєї діяльності професор Фесенко Д. М. багато публікувався в періодичних виданнях з бажанням найбільш повно донести до користувачів порядок та напрями застосування внутрігосподарського розрахунку. Особливої уваги заслуговує надрукована 14 червня 1977 р. в газеті «Зоря Полтавщини» стаття «Ключі до педагогічної майстерності. Вуз: проблеми, пошуки».

За успіхи в роботі по підготовці науково-педагогічних та практичних кадрів з 1986 р. Фесенку Д. М. присвоїли звання Заслужений працівник вищої школи Української РСР. Вищою атестаційною комісією при Раді Міністрів СРСР визнано значні заслуги Фесенка Д. М. в науковому світі та присвоєно 27 червня 1986 р. вчене звання професора кафедри бухгалтерського обліку і фінансів. З з 1 жовтня 1988 р. обраний керівником кафедри бухгалтерського обліку і фінансів Полтавського сільскогосподарського інституту.

В 1999 р. пройшовши навчання з впровадження системи бухгалтерського обліку на основі міжнародних стандартів зробив неоціненний внесок щодо роз’яснення та вивчення нової системи бухгалтерського обліку. З 2003 р. Фесенко Д. М. є одним із перших членів створеної Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України. Будучи головою територіального відділення ФАБФ АПК України в Полтавській області професор Фесенко Д. М. проводив семінари в кожному районі Полтавської області з головними бухгалтерами сільськогосподарських підприємств і районних управлінь сільського господарства по вивченню системи бухгалтерського обліку на основі міжнародних і національних стандартів.