Освітній івент для здобувачів інженерно-технологічного факультету та представників студентського Сенату "Якісна освіта: складові успіху" (12-13.09.23 р.)

12-13 вересня 2023 року у Полтавському державному аграрному університеті відбувся освітній івент «Якісна освіта: складові успіху» за участі здобувачів вищої освіти інженерно-технологічного факультету, представників студентського Сенату та працівників різних структурних підрозділів. Усіх учасників заходу об’єднала спільна мета – обговорити нові підходи до розуміння, якою має бути якісна освіта і як оцінювати її результативність.

Роботу освітнього івенту відкрила керівниця відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Лавріненко Інна, яка зазначила, що якість освітньої діяльності може бути забезпечена лише спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.

Перший блок освітнього івенту презентували працівники відділу моніторингу та забезпечення якості освіти: Япринець Тетяна наголосила на важливості дотримання постулатів академічної доброчесності, її локальне нормативне забезпечення, принципи і норми, можливі прояви недоброчесності та відповідальність за них.

Рожко Ілона звернула увагу присутніх на важливості різних опитувань, які допомагають дізнатися думку студентів щодо якості освітніх програм. Спільно обговорили переваги проведення опитування в кабінеті студента АСУ ПДАУ, під час якого студенти мають можливість анонімно оцінити якість викладання навчальних дисциплін викладачами та вказати на наявні проблеми.

Мирна Ольга наголосила на важливих аспектах щодо процедури оцінювання результатів навчання здобувачів вищої освіти, а також детально роз’яснила процедуру подання апеляції для оскарження результатів контрольних заходів.

Максименко Наталія нагадала присутнім про можливість визнання результатів навчання, здобутих у неформальній освіті та наголосила на позитивних практиках її впровадження. Студенти радо ділилися своїми враженнями про навчання в Університеті, ставили запитання, пропонували своє бачення щодо удосконалення якості вищої освіти.

Друга частина освітнього івенту була присвячена захисту прав та інтересів здобувачів вищої освіти. Цікавою та інформативною була зустріч з фахівцем уповноваженим з питань запобігання і виявлення корупції Тур Мариною, яка розповіла про основні засади своєї діяльності і про те, як повідомити про можливе вчинення пов’язаного з корупцією правопорушення.

Омбудсмен учасників освітнього процесу Помаз Олександр, розповів про свою діяльність щодо забезпечення прав і попередження порушень прав учасників освітнього процесу та навів кілька цікавих прикладів урегулювання конфліктних ситуацій. Керівниця психологічної служби Плаксієнко Ірина, відзначила, що наразі пріоритетним напрямом діяльності служби є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які страждають під час воєнних дій на території України. Особливу зацікавленість учасників івенту мали практичні поради Ірини Леонідівни щодо того як допомогти собі у стресових умовах та позбутися негативних емоційних станів.

Позитивні відгуки учасників, палкі дискусії, обмін досвідом, зацікавленість та вмотивованість – таким запам’ятався проведений освітній івент.

Дякуємо усім учасникам та сподіваємося на реалізацію нових спільних ініціатив!