Онлайн-зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня: "Якісна вища освіта. Коротко про важливе" (09.10.23 р.)

9 листопада 2023 року працівники відділу моніторингу та забезпечення якості освіти провели онлайн-зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти першого та другого року навчання. Модератором зустрічі була завідувач відділу аспірантури та докторантури Олена Сіренко. До заходу також долучилися керівник навчально-наукового центру забезпечення освітньої діяльності та якості освіти Людмила Шульга і керівник відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Інна Лавріненко. Під час зустрічі обговорювали важливі питання щодо забезпечення якості вищої освіти та освітньої діяльності.

Фахівець внутрішнього аудиту процесів діяльності та моніторингу якості освіти Ольга Мирна у своїй доповіді акцентувала увагу на важливих аспектах процедури оцінювання результатів навчання здобувачів вищої освіти, детально роз’яснила механізм подання апеляції для оскарження результатів контрольних заходів, а також ознайомила здобувачів вищої освіти з локальними нормативними документами, що урегульовують засади системи оцінювання.

Методист відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Наталія Максименко висвітлила питання здобуття неформальної освіти, яка є альтернативою до формальної освіти, спрямована на задоволення освітніх потреб здобувачів і забезпечення актуальними знаннями. Звернула увагу на процедури визнання та перезарахування результатів навчання, здобутих у неформальній або інформальній освіті, та наголосила на можливостях офіційної сторінки сайту університету, на якій можна знайти корисні посилання на онлайн-курси, зразки документів для здобувачів вищої освіти і нормативну базу.

Провідний фахівець відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Ілона Рожко детально розповіла про анкетування учасників освітнього процесу, які є невід’ємною складовою моніторингових процедур системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти в Університеті. Спільно обговорили переваги проведення опитування в кабінеті студента АСУ ПДАУ, під час якого здобувачі вищої освіти мають можливість анонімно оцінити якість викладання навчальних дисциплін та вказати на наявні проблеми. Доповідач також зауважила, що наразі відбувається опитування «Викладач очима здобувачів вищої освіти», тож закликала усіх охочих долучатися до анкетування і залишати свої відгуки.

У цілому зустріч була надзвичайно цікавою та конструктивною в плані інформування здобувачів вищої освіти про важливі аспекти освітньої діяльності.

Бажаємо нашим молодим науковцям вагомих наукових здобутків та реалізації усіх задумів!