Онлайн-захід «34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях»

Співробітники бібліотеки ПДАУ взяли участь в онлайн-заході в межах проєкту «34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях», організованому за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики.
Під час зустрічі обговорили особливості застосування положень закону “Про авторське право і суміжні права” для бібліотек, обмеження і винятки у використанні авторських творів та захист авторських прав при цифровій конверсії та зберіганні бібліотечних ресурсів.
Спікерами виступили: Ольга Кулініч, начальниця  Департаменту “Академія інтелектуальної власності”, Любов Майданик, професіонал з інтелектуальної власності Департаменту “Академія інтелектуальної власності”, Дмитро Дорошенко, начальник відділу розвитку креативних секторів економіки Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів.

Представники IP офісу надали відповіді на запитання учасників вебінару, що були надіслані до початку зустрічі. Найбільше співробітників українських бібліотек цікавило наступне:

  • обмеження і винятки, передбачені для бібліотек у використанні авторських творів;
  • вимоги, що  стосуються публічного доступу до бібліотечних матеріалів в онлайн-середовищі згідно із законодавством України;
  • правила копіювання та поширення книжок й інших матеріалів бібліотеками;
  • захист авторських прав при цифровій конверсії та зберіганні бібліотечних ресурсів;
  • алгоритм роботи з ліцензованими цифровими ресурсами з урахуванням авторських прав тощо.