Обговорення проектів освітніх програм Фінанси, банківська справа та страхування

10 лютого 2022 року відбулось розширене засідання робочих груп та груп забезпечення освітньо-професійних програм Фінанси, банківська справа та страхування першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету. В засіданні прийняли участь стейкголдери:
- здобувачі вищої освіти Вікторія Гаврилюк, Валерія Фурса, Віта Голобородько, Марія Ведмідь, Іван Лисокобилка;
- випускники Діана Мауер (фахівець наукового відділу ПДАУ), Віталій Кучерук (АТ «Полтава-банк»), Богдан Дяченко (АТ «Укрексімбанк»), Віта Петренко (ТОВ «Мікрокредит»);
- роботодавці Микола Лопатка (АТ «КЕРДІ АГРІКОЛЬ БАНК»), Олександр Коломієць (АТ «Мегабанк»), Олена Ніколаєнко (АТ СК «ТАС»);
- представники ЗВО-партнерів Олена Яріш (ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»), Володимир Рудик (ЗВО «Подільський державний університет»), Юлія Гаркуша (Одеський національний економічний університет), Сергій Степаненко (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка).

Учасники засідання обговорили пропозиції та зауваження стейкголдерів щодо проектів освітніх програм:
- удосконалення тематики та змісту ряду навчальних дисциплін, доповнення освітньої програми окремими актуальними елементами, розширення змісту питань та завдань виробничої практики, залучення партнерських програм з потенційними роботодавцями, в тому числі шляхом залучення їх до викладання окремих тем навчальних дисциплін.
       Також було розглянуто результати анкетування здобувачів вищої освіти ОПП Фінанси, банківська справа та страхування щодо якості викладання навчальних дисциплін. У цілому підсумки анкетування дозволяють зробити наступні висновки:
1) здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми Фінанси, банківська справа та страхування високо оцінили якість навчальних дисциплін, що викладалися у І семестру 2021-2022 н. р.;
2) у порівнянні з результатами опитування у ІІ семестрі 2020-2021 н. р. покращилися усі загальні показники оцінювання задоволеності навчальними дисциплінами, що свідчить про ефективну роботу викладачів з вдосконалення організаційної, теоретичної і практичної складові підготовки;
3) пріоритетними напрямами покращення якості освітніх послуг та формування необхідних компетентностей здобувачів вищої освіти є робота з вдосконалення тематики дисциплін та більш доступного викладання матеріалу.

Гаранти освітньо-професійних програм Фінанси, банківська справа та страхування першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олександр Безкровний і доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олексій Зоря узагальнили отримані пропозиції та подякували усім учасникам обговорення проектів освітніх програм за активність, професійне ставлення, конструктивність у формулюванні поданих пропозицій.