Нові горизонти творчості бібліотекаря з AI+Art

Співробітники бібліотеки ПДАУ взяли участь у захопливому майстер-класі «AI+Art: нові горизонти у творчості бібліотекаря», що відбувся 8 серпня на платформі Zoom та став чудовою нагодою обговорити використання штучного інтелекту (ШІ) у професійній діяльності.

Спікерка заходу, провідний методист Публічної бібліотеки Новомосковської міської територіальної громади Анастасія Дьякова, розповіла про переваги та виклики ШІ, дотримання авторського права та програми для генерації візуального контенту. Бібліотекарі вивчили алгоритми генерації зображень в Adobe Firefly, LeonardoAI та StableDreamer і навіть створили проєкт з популяризації бібліотечного фонду за допомогою додатка Prequel.

Також учасники мають можливість поглибитися у світ штучного інтелекту з добіркою корисних сервісів для обробки звуку, відео, зображення та генерації тексту.

Велика подяка організаторам – Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка, Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв, Харківського обласного відділення ВГО Української бібліотечної асоціації – за змістовний, інформативний та дуже корисний майстер-клас.