Навчання під час війни: студенти І курсу спеціальності Філологія зустрілися з психологинею Іриною Плаксієнко

25 жовтня 2023 року відбулася зустріч керівниці психологічної служби ПДАУ Ірини Плаксієнко зі студентами І курсу бакалаврату спеціальності Філологія. Захід організувала кафедра гуманітарних і соціальних дисциплін спільно із психологічною службою. Темою зустрічі стало навчання під час війни.

Психологиня Ірина Плаксієнко почала зустріч з обговорення того, що саме допомагає студентам не підпасти під сезонне погіршення настрою і втамувати тривогу в умовах повномасштабної війни. Після того, як студенти активізувалися й долучилися до розмови, пані Ірина запропонувала їм практику "Дерево життя": скласти список життєвих цілей і згрупувати їх за сферами (особистий розвиток, професія, добробут, сім'я тощо). Спільно із психологинею студенти прикріпили наліпки зі своїми цілями на шаблон дерева, отримавши при цьому не лише естетичний артоб'єкт, але й психологічне розвантаження.

Метою інших вправ, які Ірина Леонідівна запропонувала виконати студентам, було навчити їх раціонально планувати свою діяльність, правильно визначати пріоритети, більш усвідомлено й турботливо ставитися до свого життя. За допомогою колеса життєвого балансу студенти оцінили, наскільки вони задоволені собою – навчання, стосунки з рідними, саморозвиток тощо.

Висловлюючи свої бажання, студенти неодноразово зауважували, що передумовою їх втілення є мир у державі.

Загалом зустріч була цікавою і корисною, адже пані Ірина привернула увагу молоді до простих, але дієвих практик, що допомагають зробити навчальні й життєві цілі більш досяжними, а життя – загалом більш наповненим.