Навчально-наукова лабораторія паразитології

Навчально-наукова лабораторія паразитології була організована 1 вересня 2014 року на базі кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи факультету ветеринарної медицини з метою упорядкування структурних підрозділів Полтавської державної аграрної академії на підставі рішення Вченої ради академії (наказ № 135 від 27 червня 2014 року).
     Відповідно до штатного розпису Полтавської державної аграрної академії (наказ № 465-к від 14 вересня 2020 року) до постійного штату навчально-наукової лабораторії паразитології при кафедрі паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи входить посада завідувача лабораторії, яку наразі обіймає Долгін Олександр Сергійович.
    Навчально-наукова лабораторія паразитології розміщена у першому навчальному корпусі (3-й поверх, ауд. 66), розрахована на 22 робочих місця та оснащена відповідним обладнанням й устаткуванням, яке дозволяє ефективно вести як навчальну, так і науково-дослідну діяльність.
  На базі лабораторії здобувачі вищої освіти за ступенями бакалавра, магістра і доктора філософії мають змогу вивчати поширення інвазійних хвороб тварин (сільськогосподарських, домашніх та екзотичних), птиці, риби та комах (бджіл); проводити лабораторні дослідження щодо діагностики та диференційної діагностики паразитарних хвороб; опановувати сучасні методики роботи з інвазійними елементами (найпростішими організмами, гельмінтами, їх личинками та яйцями, комахами та кліщами), вивчати їхні морфо-біологічні особливості; проводити дослідження з приводу контамінації об’єктів довкілля інвазійними елементами; визначати ефективність протипаразитарних обробок; в умовах in vitro визначати дезінвазійну ефективність дезінфікуючих засобів щодо екзогенних стадій розвитку паразитів і багато іншого.

За час функціонування лабораторії на її базі було підготовлено 12 дисертаційних робіт, а саме:
1 докторська дисертація за спеціальністю 16.00.11 – паразитологія;
9 кандидатських дисертацій за спеціальністю 16.00.11 – паразитологія;
2 дисертація доктора філософії зі спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» (галузь знань 21 «Ветеринарна медицина»).

За наслідками наукової роботи, проведеної на базі лабораторії, отримано понад 30 охоронних документів (патенти України на корисні моделі), що стосуються різних напрямів паразитології (покращення та вдосконалення способів відбору дослідного матеріалу, діагностики, диференційної діагностики, дослідження об’єктів довкілля, культивування личинок, виготовлення постійних препаратів in toto, способів лікування та профілактики), та засвідчують актуальність і наукову новизну проведених розробок на рівні держави.
    На базі навчально-наукової лабораторії з часу її заснування функціонує студентський гурток «Паразитологія та інвазійні хвороби тварин», на заняттях якого ведеться як навчальна, так і науково-дослідна робота зі здобувачами вищої освіти за ступенем бакалавра та магістра, що заохочує їх до подальшої наукової діяльності та вступу до аспірантури.

img_20210209_140808-min.jpg  yzobrazhenye_viber_2021-02-23_09-21-58_0.jpeg

ПЛАН РОБОТИ ЛАБОРАТОРІЇ