Навчально-наукова лабораторія хірургії та акушерства

Навчально-наукова лабораторія хірургії та акушерства була організована 1 вересня 2014 року на базі кафедри хірургії та акушерства факультету ветеринарної медицини з метою упорядкування структурних підрозділів Полтавської державної аграрної академії на підставі рішення Вченої ради академії (наказ № 135 від 27 червня 2014 року).
Відповідно до штатного розпису Полтавської державної аграрної академії (наказ № 465-к від 14 вересня 2020 року) до постійного штату навчально-наукової лабораторії хірургії та акушерства при кафедрі хірургії та акушерства входить посада завідувача лабораторії, яку наразі обіймає Мороз Вікторія Юріївна.
  Навчально-наукова лабораторія хірургії та акушерства розміщена в корпусі кафедри хірургії та акушерства й оснащена відповідним обладнанням та устаткуванням, яке дозволяє ефективно вести як навчальну, так і науково-дослідну діяльність.
  На базі лабораторії здобувачі вищої освіти за ступенями бакалавра, магістра і доктора філософії мають змогу вивчати методи діагностики й диференційної діагностики хірургічних і акушерсько-гінекологічних хвороб тварин; патогенез хірургічних і акушерсько-гінекологічних хвороб тварин; методи лікування і профілактики хірургічної та акушерсько-гінекологічної патології тварин.
  За час функціонування лабораторії на її базі було підготовлено одну дисертаційну роботу, а саме: кандидатська дисертація Звенігородської Т.В. за спеціальністю 16.00.05 – ветеринарна хірургія, на тему: «Патогенез, діагностика та лікування свійського кота за хвороб пародонта»
  За наслідками наукової роботи, проведеної на базі лабораторії, отримано два охоронних документів (патент України на винахід та корисну модель), що стосуються різних напрямів ветеринарної медицини.
  На базі навчально-наукової лабораторії з часу її заснування функціонує студентський гурток «Хірург», на заняттях якого ведеться як навчальна, так і науково-дослідна робота зі здобувачами вищої освіти за ступенем бакалавра та магістра, що заохочує їх до подальшої наукової діяльності та вступу до аспірантури.

received_272003431099808.jpeg  p_20180322_144103_0.jpg

received_717300095535405.jpeg