Навчальна практика з дисципліни «Бджільництво» студентів факультету агротехнологій та екології на базі ПСП «Дружба» Семенівського району

Студенти 2 курсу факультету агротехнологій та екології 3.06-7.06.2019 р. пройшли навчальну практику з дисципліни «Бджільництво» в ПСП «Дружба» Семенівського району.

Під керівництвом старшого викладача кафедри захисту рослин Пономаренка С.В. майбутні агрономи познайомилися з досвідом господарства в питанні розвитку бджільництва – галузі, яка динамічно розвивається та інтенсифікується, а також відповідними особливостями у веденні сівозмін, в питанні використання пестицидів та агрохімікатів.

ПСП «Дружба» має найбільшу промислову пасіку Україні у 3 тис. вуликів, що дають в середньому до 200 тонн меду в рік.

Для такого масштабного виробництва господарство має спеціальні лінії технологічного типу, з допомогою яких можна якісно відкачувати і розфасовувати. Для промислової пасіки ПСП «Дружба придбано лінію з відкачки меду фінської компанії «Paradise Honey», що дозволяє в автоматичному режимі пройти всі стадії: від відкачки меду до його розливу в ємності.

Проходження студентами практики в умовах ПСП «Дружба», знайомство з досвідом розвитку бджільництва сприятиме розвитку у майбутніх агрономів  бережного ставлення до природи та формування компетентностей у питанні підвищення урожайності ряду сільськогосподарських культур, популярних в Україні, не за рахунок застосування агрохімікатів, а завдяки запилення їх бджолами.