Напрями наукової роботи майбутніх аспірантів

25 серпня 2023 року на інженерно-технологічному факультеті відбулося представлення дослідницьких пропозицій вступників до аспірантури на третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування (освітня програма Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва).

Відповідно до програми співбесіди для вступників до аспірантури члени предметної фахової комісії (Олександр Сайчук, д. т. н., проф., Сергій Харченко, д. т. н., проф., і Станіслав Попов, к. т. н., доц., с. н. с.) розглянули авторські тексти вступників, що є стислим викладенням науково-дослідних ідей стосовно розуміння та перспектив дослідження обраної наукової проблематики. Оцінювання здійснювалося відповідно до актуальності потенційної роботи, ступеня розкриття її теоретичних аспектів, наукового підходу, повноти та релевантності відповідей на запитання.

Особливе враження на членів фахової комісії справили пропозиції вступників Віталія Федіна, що стосуються підвищення надійності деталей машин вібраційним зміцненням, і Кирила Величка щодо процесу вдосконалення гідропневматичної сівалки. Жваву дискусію викликала саме робота Кирила, під час якої активно обговорювалася технічна частина дослідження,  таким чином продемонструвавши достатній професійний рівень вступників.

За підсумками співбесіди та презентацій на кожного вступника було складено відповідний протокол із рекомендацією до вступу на навчання в аспірантурі Полтавського державного аграрного університету.