Міжнародний день грамотності у ПДАУ

У листі до сина-підлітка Василь Стус писав: “Грамотність ‒ вид гігієни. Письмо з помилками ‒ то як невимиті руки чи нечищені зуби”. 8 вересня відзначають Міжнародний день грамотності і цей же тиждень освячений для українців пам’яттю про Василя Стуса: 4 вересня ‒ роковини його трагічної смерті. Зі спроби поєднати ці дві дати народилася ідея заходу для першокурсників ПДАУ спеціальності 035 Філологія. Викладачка кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Марина Антонюк підготувала для студентів невелику літературно-музичну презентацію про Василя Стуса: прозвучав запис вірша “Нехай горить трава по осені” у виконанні самого автора; сумний і водночас піднесений настрій навіяла пісня “Прощай, Україно!” в майстерному виконанні сестер Тельнюк. Опісля студенти написали диктант “Нескорений” про життєвий шлях поета. Із завданням упоралися всі, а Юлія Стародуб, Марія Степаненко й Даниїл Тимрук написали диктант без жодної помилки.

Без сумніву, Василь Стус пишався б доньками й синами сучасної України, які плекають рідне слово, дбають про чистоту і красу мови.