Майстер-клас з виготовлення свічки з вощини

19 травня 2022 року доцент кафедри технологій дрібного тваринництва Тетяна Карунна на святкуванні Дня вишиванки у Полтавському державному аграрному університеті провела майстер-клас із виготовлення свічки із вощини.
Із давніх-давен в образах і звичаях українців використовувалося багато атрибутів. Важливу роль з-поміж них відігравали вишиванка та воскова свічка.

Вишиванка… Скільки сили та історії в ній збережено. Вона не лише елемент гардеробу, але і справжня перлина української культури. Навіть саме слово звучить тепло, затишно, турботливо та таїть у собі вагомі знання. Створення вишиванок тісно пов’язане з використанням свічок. Наприклад, для немовляти першу вишиту сорочку вишивали на тканині, яка оброблялася свічками, що використовувалися під час обряду хрещення дитини. Вважалося, що таким чином дитину захищають від бід, негараздів і нечисті.
Свічки супроводжували людину від народження до смерті: при запаленій свічці народжувалися, одружувалися і йшли у небуття.
На майстер-класі гості власноруч виготовили символ української культури – воскову свічку.
Нехай же ця свічка стане оберегом, зігріває своїм теплом та дарує відчуття затишку.