Майстер-клас «Особливості роботи з паразитичними організмами та визначення їх видової належності за морфологічною будовою»

24 квітня 2024 року з нагоди тижня факультету ветеринарної медицини завідувачем кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи, доктором ветеринарних наук, доцентом – Віталієм МЕЛЬНИЧУКОМ проведено майстер-клас для учасників освітнього процесу та всіх охочих.

Метою майстер-класу було ознайомити учасників заходу з існуючими видами паразитів та особливостями роботи з ними для визначення їх виду.

До заходу долучилися здобувачі вищої освіти факультету ветеринарної медицини різних курсів.

Під час проведення майстер-класу Віталій Мельничук розповів про існуючи види паразитів, їх зоонозний потенціал та небезпеку для здоров’я людини, яку вони здатні чинити. В ході заходу здобувачі мали змогу на власні очі побачити різноманіття паразитичних організмів, що є в музеї мікро-, та макропрепаратів навчально-наукової лабораторії паразитології.

Віталій Васильович розповів та покроково пояснив процедуру роботи з різними як за розміром, так і за систематичним положенням паразитами. Здобувачі мали змогу ознайомитися зі спеціальними реактивами, які використовуються для просвітлення тіла паразитичних організмів з метою вивчення особливостей в їх зовнішній та внутрішній будові. Учасники заходу дізналися – на що варто звертати увагу при роботі з паразитами для полегшення ідентифікації їх до виду.

Зокрема, захід виявився досить цікавим, він пройшов у дружній атмосфері, всі охочі мали змогу поставити запитання й отримати на них вичерпні відповіді.