Лабораторне заняття для здобувачів вищої освіти 4-го курсу

15 листопада 2023 року для студентів 4-го курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія відбулося лабораторне заняття з дисципліни «Біоінженерія» на тему «Електорофоретичне розділення фрагментів ДНК в агарозному гелі». Заняття провів кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри біотехнології та хімії Сергій Корінний.
Електрофоретичне розділення в агарозному гелі є стандартним методом, який використовується для розділення, ідентифікації та очищення ДНК та РНК.
Під час лабораторної роботи студенти засвоїли:
- методику виготовлення робочого розчину електрофорезного буфера TBE (Tris Boate EDTA), 6-кратного буфера для нанесення зразків;
- приготування агарозного геля;
- режим проведення електрофорезу (співвідношення сили струму та напруги).
А також навчилися фарбувати гель бромистим етидієм. Під час електрофорезу проводять фарбування макромолекул, щоб зробити їх видимими. Для цього використовується бромистий етидій. Фрагменти ДНК, які рухаються через гель, накопичують цей барвник, що і дає змогу візуалізувати ці молекули під ультрафіолетовим світлом.