Капленко Валерій Ілліч

 

Капленко Валерій Ілліч - генеральний директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Воскобійники”.

Народився 28 вересня 1953 року в селі Порскалівка Шишацького району Полтавської області,

Розпочав свою трудову діяльність з 1969 року трактористом колгоспу ім. Орджонікідзе Шишацького району Полтавської області. Після служби в армії в 1974 році вступив до Полтавського сільськогосподарського інституту. Після закінчення навчання з 1979 року по 1984 рік працював головним агрономом колгоспу ім. Орджонікідзе.

 

За ділові якості, професіоналізм, працівники колгоспу «Шлях до комунізму» Шишацького району, у листопаді 1984 року обрали його головою колгоспу. Після реформування господарства з 25 березня 2000 року по даний час займає посаду генерального директора СТОВ «Воскобійники».

Депутат 6-ти скликань Полтавської обласної ради (в тому числі і нинішнього), декілька разів обирався депутатом Шишацької районної ради. За самовіддану працю та високий професіоналізм неодноразово нагороджений Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, 2000 року - Почесною Грамотою Міністерства аграрної політики України. В 2005 року Капленку В.І. присвоєно почесне звання Заслужений працівник сільського господарства України, а у 2008 році його нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

За значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю у 2019 році нагороджений орденом "За заслуги" II ступеня.

Під його професійним керівництвом СТОВ «Воскобійники» на сьогоднішній день одне з провідних господарств у Шишацькому районі та в Полтавській області, яке славиться європейським рівнем розвитку рослинництва та тваринництва. У розпорядженні товариства 8102 га сільгоспугідь, з них 7117 га ріллі. З метою підвищення врожайності застосовуються сучасні технології землеробства, що дають змогу з одного боку підвищити економічну ефективність, а з іншого – відповідати сучасним екологічним стандартам. Поряд з цим, значна увага приділяється впровадженню органічного землеробства, що позитивно впливає на родючість ґрунтів. Також підприємство дбає і про оновлення машинно-тракторного парку господарства, має нові трактори «John Deer», самоскиди «Scania», навантажувачі Manitou та ін.

На сьогоднішній день СТОВ «Воскобійники» утримує 5695 голів великої рогатої худоби, в тому числі 2320 корів породи українська чорно-ряба молочна. В 2014 році введено в експлуатацію потужний тваринницький комплекс на 1200 голів з одним з найбільших в Україні доїльних залів на 60 голів. У 2019 році запрацювала нова доїльна зала, обладнана європейським обладнанням. Подібних в Україні немає, а у світі таких всього десять. У середньому за добу СТОВ «Воскобійники» надоює 55 тон молока.

У 2017 році запрацював комбікормовий завод, де виробляється широкий асортимент комбікормів для великої рогатої худоби різних вікових груп для забезпечення потреб підприємства збалансованими кормами власного виробництва.

Але на цьому не зупинилися. В червні 2019 року введено в експлуатацію ще один доїльний зал з доїльною установкою типу "Карусель" марки GEA DairyRotor T8900 на 32 доїльних місця та два корівники.

Валерій Ілліч велику увагу приділяє розвитку соціальної сфери рідного села, та й Полтавського краю загалом. В с. Воскобійники збудовано школу, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, спортивний майданчик з твердим покриттям, Свято-Іллінську православну церкву. Ведеться будівництво інших об’єктів соціального та виробничого призначення. СТОВ «Воскобіники» на чолі з його керівником ніколи не залишається осторонь проблем населення, та завжди готове подати руку підтримки тим, хто цього потребує.

Запорукою успіху, стабільності, розвитку товариства «Воскобійники» є любов до праці, землі та командна робота. Валерій Ілліч не зупиняється на досягнутому, а завдяки його досвіду, професіоналізму та небайдужості звершення нових висот не за горами.