Гостьова лекція з навчальної дисципліни "Загальна біотехнологія"

9 травня 2024 року для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія відбулася гостьова лекція з навчальної дисципліни "Загальна біотехнологія" кандидата технічних наук доцента кафедри екології та біотехнологій Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Дігтяра Сергія Вікторовича на тему «Переробка відходів. Анаеробний та аеробний розклад. Біотехнологія металів».

Під час лекції Сергій Вікторович висвітлив питання біотестування, зокрема навів приклади ростових тестів, що проводились на кафедрі екології та біотехнологій КрНУ з використанням добрив, отриманих на основі відпрацьованих органічних субстратів. Особливу увагу він приділив біохімічним процесам окиснення органічних речовин в аеробних та анаеробних умовах. Лектор також розповів про типові раціональні схеми аеробного й анаеробного очищення та представив типи резервуарів, серед яких біореактор, сконструйований спільно з представниками виробництва, який  використовується в освітньому процесі. Пан Сергій продемонстрував власні розробки для виробництва біогазу, зокрема в лабораторних умовах з мультисубстрату.

Окрім того, лектор торкнувся теми біотехнології металів, яка стає все більш актуальною у сучасному світі з урахуванням значного обсягу металевих відходів. Студенти дізналися про сучасні технології вилучення металів з відходів і їх подальше використання.

На лекції студенти не лише здобули нові знання, а й активно дискутували з лектором, що сприяє подальшому професійному зростанню майбутніх біотехнологів.