Фестиваль «Яблуневий сад» Мачухівської територіальної громади.

25 вересня у Мачухівській територіальній громаді відбувся екологічний фестиваль «Яблуневий сад». У заході, спрямованому на підтримку місцевих садівників і городників, які виробляють екологічно чисту продукцію, взяла участь і делегація Полтавського державного аграрного університету.

Наші фахівці представляли кафедри харчових технологій, технологій дрібного тваринництва, годівлі та зоогігієни сільськогосподарських тварин.

Доцент Кайнаш Алла Петрівна з помічницями-студентами провела майстер-класс з визначення наявних фальсифікації варених ковбасних виробів. Відвідувачі фестивалю мали змогу провести дегустацію дослідних зразків варених ковбас та встановити їх якість.

Доцент Кузьменко Лариса Михайлівна разом зі студенткою провела майстер-класс з визначення фальсифікації молока-сировини. В цілому відвідувачі мали змогу провести дослідження самостійно та встановити якісні показники молока на експрес-приладі. Також до уваги присутніх були показані якісні хімічні реакції по визначенню додавання в молоко прального порошку, соди, вапна та крохмалю.

Доктор  наук Усенко Світлана Олексіївна та доцент Карунна Тетяна Іванівна провели майстер-класс з визначення якості меду, його можливих фальсифікацій. Присутні мали змогу дослідити різні види медів, відрізнити натуральні та фальсифіковані меди, провести дегустацію. А також не залишились без уваги і малі поціновувачі солодкого, діти виготовили власними руками свічки з вощини та зробии маленьких бджілок.