Експертна думка як основа безпечної містобудівельної справи

Полтава здавна відома пам’ятками, скверами і парками. Останнім часом у Полтаві активно ведеться будівництво житлових масивів, реконструкція існуючої забудови та розвивається зелена зона міста. Однак слід пам’ятати, що інженерно-геологічні умови міста досить складні. Будівельники мають справу з просадочними і «слабкими» ґрунтами, підтопленням, зсувами та іншими несприятливими геологічними процесами. Тому досить часто виникають надзвичайні ситуації, як, наприклад, руйнування підпірної стінки по вул. Небесної Сотні у результаті останньої зливи.

Співробітники кафедри будівництва і професійної освіти Полтавського державного аграрного університету надають кваліфіковані консультації з приводу визначення причин виникнення таких ситуацій, щодо запобігання їх розвитку та усунення наслідків.

До речі, нещодавно на кафедрі будівництва та професійної освіти було проведено семінар, пов’язаний якраз зі складними інженерно-геологічними умовами Полтавщини. У ньому брали участь викладачі кафедри та інженерно-технологічного факультету, а також усі бажаючі студенти.

Доповідь щодо особливостей будівництва у Полтаві зробив доцент кафедри будівництва і професійної освіти Сергій Біда. Він же приймав участь у обстеженні аварійної ділянки по вулиці Небесної Сотні, що зафіксовано у спецвипуску новин на полтавському телебаченні.