Дискусійна панель "Психологічний гормезис у профілактиці булінгу в молодіжному середовищі"

Сучасний світ сповнений жорстокості та насильства. Події в Україні 2022 року  підтверджують наведений факт. Актуальність цього питання на загальнодержавному рівні підкреслена Всеукраїнською кампанією «16 днів проти насильства», у рамках якої в Полтавському державному аграрному університеті було проведено дискусійну панель "Психологічний гормезис у профілактиці булінгу в молодіжному середовищі".
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Відкрив зустріч омбудсмен учасників освітнього процесу ПДАУ Олександр Помаз. Його презентація стосувалася широкого питання протидії насиллю. Гості дізналися про природу насильства, його визначення, різновиди та сучасні форми. Також пан Олександр озвучив багато цікавих фактів і красномовних цифр, що ілюструють усі масштаби "епідемії" насильства у світі.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Далі виступив із доповіддю старший викладач кафедри маркетингу Ігор Лядський, який презентував зібранню свій дещо провокаційний підхід до профілактики та подолання насильства у молодіжному середовищі. Він аргументував коректність і доцільність використання терміна "психологічний гормезис" як похідного від фізіологічного явища, що сприяє зменшенню уразливості організму від впливу агресивних факторів зовнішнього середовища внаслідок поступової адаптації до них. Під час доповіді було виголошено чимало понять і термінів, зокрема "еустрес", який позитивно впливає на людину, мотивуючи її до діяльності.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
В обговоренні взяли участь викладачі та студенти ПДАУ, які висловили свою підтримку концепції психологічного гормезису та її доцільності в контексті виховання молоді. Підсумок зустрічі підбила керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина Плаксієнко, яка звернула увагу присутніх на деякі методологічні особливості визначення понять "насильство" та "булінг" і необхідність їх протиставлення звичайному конфлікту. Пані Ірина погодилася, що необхідно вчити дітей і молодь захищати себе та вміти відстоювати свої права, проте вона наголосила, що булінг — це дійсно руйнівне явище, якому діти часто не можуть протидіяти.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Тож, крім виховного процесу та профілактики булінгу, необхідно надавати захист його жертвам у разі, якщо їм не вдається впоратись із кривдниками.