Досвід співпраці інженерно-технічної служби ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка» з академічною спільнотою

18.11.2022 року на базі відділу ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка» Миргородського району Полтавської області агрофірми «АСТАРТА - КИЇВ» відбувся круглий стіл за участю академічної спільноти, випускників ПДАУ і стейкхолдерів спеціальностей «Агроінженерія» та «Автомобільний транспорт». Було розглянуто широке коло питань, що стосуються працевлаштування випускників, перспектив подальшого розвитку кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту. Відбувся обмін думками щодо змісту освітньо-професійних програм, змісту конкретних навчальних дисциплін, переліку професійних компетенцій, важливих на ринку праці.

Доценти Вячеслав Падалка та Сергій Ляшенко поділилися особистим досвідом з питань технічного обслуговування гідравлічних та електричних систем сучасних сільськогосподарських машин, тракторів та комбайнів. Розповіли про передові наукові та експлуатаційні тенденції в конструкціях новітніх моделей машин, що впроваджені в аграрній галузі України та світу.

Відбулося жваве обговорення низки професійних питань пов’язаних з загальними практичними законами в гідравліці та електриці.

Операційний директор ТОВ АФ ім. Довженка Олександр Переяслівський зазначив, що випускники-агроінженери будуть більше спеціалізовані в сільському господарстві, що сьогоднішня техніка не просто інженерна, вона пов’язана із сучасними передовими технологіями і напряму впливає на ефективність виробництва.

Головний інженер ТОВ АФ ім. Довженка Володимир Цьова наголосив на важливості надання студентам практичної підготовки, адже саме завдяки практиці вони зможуть орієнтуватися в техніці, налаштовувати її і в результаті стати фаховими працівниками із конкурентною заробітною платою. Він також зазначив, що в господарстві працюють більше десятка інженерів-випускників ПДАУ і несуть вони абсолютно однакову відповідальність за роботу техніки і мають хорошу професійну підготовку.