29 січня – День пам’яті Героїв Крут

29 січня 2024 року, в Україні відзначається День памʼяті Героїв Крут. 106 років тому, в цей день відбувся бій чотирьохтисячної більшовицької армії проти невеликого загону із  українських молодиків. Кількасот курсантів військової школи, студентів і гімназистів, затримавши більшовицького ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути, дали змогу владі УНР розгромити проросійське повстання на заводі Арсенал у Києві й, найголовніше, укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу та отримати міжнародне визнання української незалежності.
  Бій під Крутами став символом неймовірного героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за становлення української держави. Для кращого розуміння й усвідомлення звитяжної боротьби за незалежність, варто подивитися документальний серіал «Україна: забута історія. Крути: молода кров», фільм «Герої України. Крути. Перша Незалежність», художню картину українського виробництва  «Крути 1918».
Легендарний бій під Крутами – гідний приклад відваги та патріотизму для сучасних захисників України, які мужньо протистоять російській навалі, відстоюючи суверенітет України.
  Низький уклін свідомій жертовності молодого покоління у боротьбі за ідеали незалежності України. Вони боролися, щоб ми перемогли.
  Слава Героям Крут! Слава Україні! Слава українській нації!