Фестиваль наукових заходів завершився конференцією «Роль наукових шкіл в інноваційному розвитку Полтавського державного аграрного університету»

У Полтавському державному аграрному університеті з 17 квітня по 17 травня проходив масштабний фестиваль наукових заходів, присвячений Дню науки в Україні. Протягом місяця в інститутах і на факультетах університету відбувся 21 різноплановий захід. Ці заходи охопили широке коло наукових інтересів і продемонстрували наукові здобутки університету. Завершенням насиченої програми стала науково-практична конференція «Роль наукових шкіл в інноваційному розвитку Полтавського державного аграрного університету», що відбулася 16 травня.

Модератором конференції був проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Анатолій Шостя. У своєму виступі він наголосив на значущості присутності науковців ПДАУ в міжнародному науковому просторі, а також відзначив успіхи університету в міжнародній науковій діяльності та окреслив ключові напрями його подальшого інноваційного розвитку.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, голова Наглядової ради ПДАУ Сергій Фролов. Він зазначив, що сільське господарство є непорушною основою продовольчої безпеки держави, і саме наука відіграє в цьому вирішальну роль. Сергій Фролов підкреслив зацікавленість аграрного бізнесу впровадженням наукових розробок, що сприяють підвищенню маржинальності виробництва. Він наголосив на тому, що держава прагне розвивати як науку, так і бізнес, адже кінцевим результатом їх взаємодії є забезпечення продовольчої безпеки країни, та окреслив сфери, у яких упровадження наукових здобутків є найбільш актуальним.

Цей день також був відзначений особистими та колективними здобутками науковців університету. Зокрема, доцент кафедри захисту рослин Віктор Самородов став почесним членом Національної академії аграрних наук України, що стало знаковою подією, яка засвідчує визнання його вагомих наукових досягнень на державному рівні.

Голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій урочисто вручила подяки Міністерства освіти і науки України науковцям Полтавського державного аграрного університету. Відзнаки отримали завідувачка кафедри менеджменту імені І. Маркіної, доктор економічних наук Тетяна Воронько-Невіднича, а також доктор юридичних наук, доцент кафедри підприємництва і права Павло Коломієць.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський подякував Полтавському державному аграрному університету за проведення фестивалю наукових заходів, присвячених Дню науки, до участі в яких активно залучається студентська молодь. Він відзначив активну участь викладачів університету в конкурсах, які організовує Полтавська обласна Мала академія наук. Євген Кончаковський побажав науковій спільноті університету подальших творчих злетів, успішних досліджень, реалізації амбітних проєктів, спрямованих на розвиток аграрної галузі та економіки регіону, а також плідної співпраці на благо розвитку освіти, науки та Полтавщини. На знак визнання вагомих здобутків він вручив грамоти від Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА. Крім того, учасників конференції було відзначено грамотами від Полтавської міської ради.

Центральною подією конференції було пленарне засідання, під час якого провідні науковці університету представили досягнення провідних наукових шкіл ПДАУ, демонструючи їх вплив на розвиток відповідних галузей знань та інноваційне зростання.

Зокрема, доцент кафедри захисту рослин Віктор Самородов розповів про історію та сучасні здобутки наукової школи професора В. І. Сазанова «Полтавський зліт».

Про розвиток наукової школи академіка О. В. Квасницького, діяльність якої спрямована на підвищення репродуктивної здатності свиней, доповіла декан факультету технологій тваринництва та продовольства Світлана Усенко.

Роль наукової школи І. А. Маркіної у формуванні та розвитку лідерського потенціалу науковців-менеджерів висвітлив професор кафедри менеджменту Микола Зось-Кіор.

Значення наукової школи «Ветеринарна паразитологія» для інноваційного розвитку Полтавського державного аграрного університету окреслив доцент кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин Ігор Коломак.

Про роль наукових шкіл інженерно-технологічного факультету у розв’язанні актуальних інженерних проблем агропромислового виробництва доповів доцент кафедри механічної та електричної інженерії Олександр Петраш.

Проведення такого масштабного фестивалю наукових заходів і підсумкової конференції вкотре підтвердило високий науковий потенціал Полтавського державного аграрного університету, його активну роль у розвитку науки, освіти та інновацій.

Важливість наукових шкіл як фундаменту для генерації нових знань, збереження наукових традицій і виховання молодих науковців була ключовим акцентом заходу. Проведення фестивалю стало можливим завдяки наполегливій праці науково-педагогічного колективу, активній участі студентства та підтримці з боку органів влади й бізнесу, що є запорукою подальших звершень на науковій ниві та внеску університету у зміцнення продовольчої безпеки та інноваційний розвиток України.