Докторка ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького провела гостьову лекцію на кафедрі нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ для студентів факультету ветеринарної медицини
Уже стало хорошою традицією на факультеті ветеринарної медицини ПДАУ організовувати зустрічі зі стейкхолдерами, де вони зможуть обмінюватися практичним досвідом, а відтак підтримувати зв’язок з університетом.
На цей раз здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності «Ветеринарна медицина» мали чудову нагоду поспілкуватися з докторкою ветеринарних наук, доценткою кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького ЩЕБЕНТОВСЬКОЮ ОЛЬГОЮ МИКОЛАЇВНОЮ, яка поділилася власним досвідом роботи при постановці діагнозу та ліквідації дуже небезпечного та невиліковного інфекційного захворювання серед свиней – африканської чуми. Інформація, запропонована лектором, стосувалася навчальної дисципліни «Патологічна анатомія та розтин» (доц. Авраменко Наталія).
На початку лекційного заняття завідувач кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин Ганна Омельченко вказала на важливість співпраці наших кафедр, яка є невід’ємною частиною освітнього процесу. Така взаємодія дозволяє студентам не тільки засвоювати теоретичні знання, а й опановувати практичні навички, що сприяє їхній загальній підготовці та конкурентоспроможності на ринку праці.
Маючи досвід роботи на посаді завідувачки навчально-дослідної лабораторії кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії, лекторка Ольга Щебентовська радо поділилася своїми практичними лайфхаками, які допомагають у професійній діяльності лікаря ветеринарної медицини; проаналізувала важливі питання щодо особливостей перебігу, патологоанатомічних та патогістологічних змін при постановці патологоанатомічного діагнозу.
Завдячуючи високій професійності, компетентності та ораторській майстерності спікера, лекція викликала неабиякий інтерес у слухачів. Магістри отримали корисні знання, які знадобляться їм у майбутній професійній діяльності. Розглянуті під час лекції питання сприяють підвищенню рівня практичної підготовки майбутніх фахівців ветеринарної медицини, більш глибшому розумінню актуальних акцентів в професійній діяльності, переконують в тому, що сьогоднішні вимоги до лікаря ветеринарної медицини зумовлюють перегляд традиційних уявлень про зміст його підготовки, використання інноваційних підходів у процесі його професійного становлення.

Представниці компанії "Барбус" провели лекцію для студентів ПДАУ
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Попри дощову погоду, атмосфера на факультеті ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету була вкрай теплою, тому що відбулася цікава та змістовна лекція від представниць компанії "Барбус", офіційного дистриб'ютора бренду Hill's Pet Nutrition в Україні. До студентів-ветеринарів завітали керівниця проєкту співпраці із закладами освіти Олена Цвіліховська, кандидатка ветеринарних наук, бренд-менеджерка по роботі з ветеринарною спільнотою Наталія Гаврасьєва та ветеринарна консультантка Анастасія Піпіна.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀На зустрічі були присутні студенти 4 курсу, які вивчають хвороби шкіри собак і котів. Спершу Олена Цвіліховська презентувала компанію "Барбус" — її діяльність і продуктові рішення для ветеринарних лікарів. Потім Наталія Гаврасьєва прочитала змістовну лекцію на тему "Все починається зі свербежу": розкрила питання поширених хвороб шкіри собак і котів, діагностики та особливостей їх дієтичного лікування залежно від проблематики, а Анастасія Піпіна висвітлила тему "Місцева терапія при шкірних захворюваннях": показала важливість дерматологічних проблем і новітні підходи до їх лікування.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀І наостанок представниці компанії "Барбус" провели цікаву вікторину та розіграли подарунки серед студентів.
Важливі кроки до професійної майстерності
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Аби підготовка студентів була якісною, важливо забезпечити колаборацію освіти, науки і практики. З цією метою 20 березня 2024 року для студентів факультету ветеринарної медицини ПДАУ, які навчаються за освітньою програмою Ветеринарна медицина, було організовано зустріч із відомим в Україні лікарем ветеринарної медицини Д. В. Бережним. Дмитро Бережний – кандидат ветеринарних наук, доцент, член USAVA, BSAVA, SCI, сертифікований фахівець з операцій на колінному суглобі, з діагностики дисплазії тазостегнових і ліктьових суглобів, з пателі (вивиху колінної чашечки), з протезування кульшового суглоба, "ЗОЛОТИЙ СКАЛЬПЕЛЬ УКРАЇНИ", ведучий ветеринарної програми «Зооакадемія» на 5 каналі, редактор кількох ветеринарних журналів як вітчизняних, так і закордонних.⠀Захід складався з двох частин: лекції Дмитра Бережного на тему "Асептика і антисептика" для студентів 3 і 4 курсів і майстер-класу "Топографічна анатомія дрібних домашніх тварин" для студентів 1–2 курсів факультету ветеринарної медицини ПДАУ, після завершення якого студенти отримали сертифікати. Після лекції та майстер-класу відбулось обговорення. Усі присутні мали змогу поставити запитання спікеру. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Колектив факультету ветеринарної медицини ПДАУ висловлює подяку Дмитру Бережному за продемонстрований професіоналізм і бажання ділитися вміннями та досвідом зі студентами!
Вебінар «Забій птиці та проведення ветеринарного інспектування»
Удосконалення професійних знань та навичок – це процес, який потребує безперервних зусиль і часу. Саме тому, задля забезпечення якісної професійної підготовки майбутніх фахівців, в Полтавському державному аграрному університеті за участі стейкголдерів постійно зорганізовуються різноманітні заходи. Так, 29 лютого 2024 року, відбувся вебінар на тему: «Забій птиці та проведення ветеринарного інспектування», в якому взяли участь здобувачі вищої освіти та викладачі факультету ветеринарної медицини. Захід проводився в рамках реалізації навчального курсу «Біобезпека та стале птахівництво: досвід МХП» (проєкт Еразмус+ напрям КА2: Співпраця між організаціями та установами, Розбудова потенціалу у сфері вищої освіти, «Стале тваринництво та добробут тварин», за організації Інноваційного сектору досконалості для навчання впродовж життя: стале птахівництво відділу із забезпечення освіти дорослих та інноваційного розвитку ННЦ ІКОТ та ОД). Під час вебінару, Індутна Ірина - провідний лікар ветеринарної медицини ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», розповіла про вимоги під час транспортування птиці та особливості передзабійного обстеження, котре проводиться лікарем ветеринарної медицини з метою визначенні придатності птиці для забою. Достатньо цікавим було обговорення питань щодо дотримання аспектів добробуту. Спікерка акцентувала увагу слухачів на тому, що під час відлову, транспортування та фіксації птахів, не допускаються жодні прояви насилля чи знущання. Інспектори з благополуччя тварин контролюють, щоб усі необхідні процедури здійснювалися у відповідності до встановлених вимог. Окрім того, з метою оцінки благополуччя птиці під час вирощування і транспортування, упроваджено ефективну процедуру зворотного зв’язку між забійними цехами та птахофабриками. При цьому покеровуються чіткими критеріями за показниками здоров’я, благополуччя, пошкоджень і травмувань птиці. Постійний контроль гарантує забезпечення гуманного ставлення до птахів на усіх етапах виробництва, унеможливлюючи ризики виникнення проявів жорстокого поводження.
Важливою для всіх учасників частиною вебінару була можливість обговорити всі актуальні питання. Так, здобувачі вищої освіти передусім цікавилися перспективами працевлаштування на даному підприємстві, можливостями для стажування, проходження практики, а також правами та обов’язками, які отримують практиканти під час стажування. У цілому зустріч була надзвичайно цікавою та конструктивною, на завершення вебінару спікерка запросила усіх охочих пройти стажування на МПХ та побажала успішного навчального семестру, міцного здоров’я та мирного неба над головою.

28 лютого 2024 року Полтавський державний аграрний університет укотре став майданчиком для масштабного заходу, присвяченого питанню гармонійної взаємодії бізнесу та держави в аграрному секторі. Форум "Вплив аграрного бізнесу на розвиток сільських громад" зібрав представників обласної влади, місцевих виробників і науковців.
Після пленарного засідання відбулася панельна дискусія за темою "Аграрний бізнес і організація ветеринарного забезпечення підприємств", учасниками дискусії стали агропромисловий холдинг «Астарта-Київ» та СП ТОВ «Нива Переяславщини».
Насичений день форуму закінчився підбиттям його підсумків та окресленням найважливіших завдань щодо інтеграції аграрного бізнесу, обласної влади та місцевих громад, зокрема завдяки допомозі науковців Полтавського державного аграрного університету у питаннях кадрового забезпечення підприємств.

Продуктивна зустріч зі стейкхолдерами для успішного навчання лікарів ветеринарної медицини
Середина лютого видалася досить продуктивною для цікавих робочих зустрічей на базі факультету ветеринарної медицини ПДАУ. Теплі лютневі дні сприяли проведенню чергової продуктивної та пізнавальної зустрічі із ще одним стейкхолдером нашого факультету ветеринарної медицини ПДАУ - ВПП Агросервіс Нововодолазького району Харківської області (с. Мокре) в особах керівника компанії Красовського Олександра та замісника директора Немашкало Артема.
Обговоривши графіки навчальних і виробничих практик здобувачів вищої освіти спеціальності 211 «Ветеринарна медицина», розмова продовжилася обговоренням сучасного формату наших партнерських відносин і можливості їх розвитку, зокрема отримання професійних знань і вмінь та можливості працевлаштування. Крім того, це зустрічі зі студентами на виробництві для ознайомлення з сучасними технологіями, особливостями роботи підприємства. Висновок, як завжди, один - безпосередня зустріч на базі факультету ветеринарної медицини ПДАУ може замінити декілька онлайн-спілкувань.

Важливе значення для формування прикладних фахових компетентностей має співпраця із роботодавцями. Завдяки плідній співпраці зі стейкхолдерами кафедрою нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин факультету ветеринарної медицини Полтавського державного аграрного університету забезпечується поетапна практична підготовка майбутніх фахівців ветеринарної медицини.МХП — вертикально інтегрований холдинг з акціонерним капіталом і зарубіжними виробничими активами в Нідерландах, на Балканах, а також дистрибуційним офісом в ОАЕ. Холдинг здійснює основну діяльність у галузях птахівництва, м’ясопереробки і тваринництва. Володіє успішними впізнаваними брендами «Наша Ряба», «Наша Ряба Апетитна», Qualiko, Ukrainian Chicken, Sultanah, Assilah, «Секрети Шефа», Kurator, «Легко!», «Бащинський». Продукція МХП представлена на ринках понад 80 країн світу. Підприємства та підрозділи холдингу — піонери з впровадження в агроіндустрії країни передових технологічних інновацій на всіх етапах виробничої і управлінської діяльності. МХП першим з українських агрохолдингів почав формування навколо себе екосистеми для технологічних стартапів та акселерації швидкозростаючих бізнесів. Агроіндустріальний холдинг МХП — один з національних лідерів у сфері розвитку зеленої енергетики та виробництва енергії з відновлюваних джерел. В рамках співпраці кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин з стейкхолдерами 7 березня 2023 року відбулася робоча онлайн-зустріч за участю представників кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин, магістрів 5 курсу спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» та заступника директора дочірнього підприємства МХП - «Перемога Нова» Черкаської області Сергія Санжаровця, випускника нашого факультету. Не зважаючи на воєнний стан в Україні, університет не зупиняється на досягнутому, продовжує шукати нові можливості та шляхи співпраці з провідними підприємствами України для надання здобувачам вищої освіти можливостей для професійного розвитку в обраній галузі. Колектив кафедри висловлює щиру вдячність за цікаву та змістовну зустріч та цінні рекомендації щодо удосконалення практичної підготовки студентів спеціальності 211 «Ветеринарна медицина».
30 грудня 2022 року, відбулася онлайн-зустріч за участю викладацького складу кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ і стейкхолдеру освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» спеціальності 211 «Ветеринарна медицина»: успішних здобувачів вищої освіти спеціальності «Ветеринарна медицина» ОПП «Ветеринарна медицина» факультету ветеринарної медицини та потенційного роботодавця. Під час зустрічі було розглянуто і обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників спеціальності. На зустріч завітали здобувачі вищої освіти 5 та 6 курсів освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» другого (магістерського) рівня вищої освіти та стейкхолдер-працедавець головний технолог компанії «Еко Піглетс» (Кіровоградська область, Кропивницький район, село Могутнє) технолог Карасава Савелій Михайлович. Учасники онлайн зустрічі обмінялися думками щодо змісту освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівнів вищої освіти, переліку й змісту освітніх компонентів та фахових компетентностей, необхідних для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці практичних лікарів ветеринарної медицини. Стейкхолдер висловив підтримку напрямку розвитку кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ та виявив готовність до подальшої співпраці. Поза тим – розповів про конкретні навички, яких вони потребують від здобувачів вищої освіти, вказав на сильні сторони освітньої програми та надав свої пропозиції з її оновлення. Констатуємо, що зустріч пройшла цікаво, плідно та стала корисною як для викладачів, так і для стейкхолдера. Ми щиро вдячні усім учасникам зустрічі за плідну співпрацю та зацікавленість до підготовки майбутніх практичних лікарів ветеринарної медицини. Підприємство Компанії «Еко Піглетс» є частиною групи компаній, на ринку всього третій рік, на проєктну потужність вийшло у січні 2022 року. ТОВ «Еко піглетс» (LLC ECO PIGLETS) вирощує зернові й технічні культури, має сонячну станцію, яка забезпечує групу підприємств зеленою енергетикою, і як додану вартість до вирощуваних зернових — тваринницьке підприємство, власний комбікормовий завод. Виробництво на свинокомплексі — система водозабезпечення, вентиляції, кормовиробництва, кормороздачі — повністю автоматизовано. Нині загальне поголів’я ТОВ «Еко піглетс» становить 8 тис. голів, з яких 600 — свиноматки та 6 — кнури. Підприємство спеціалізується на реалізації товарних свиней забійних кондицій на м’ясопереробні підприємства. Місячна реалізація становить 1300 голів свиней. Високі виробничі показники забезпечує данська генетика від постачальника Breeders. Завдяки високому статусу здоров’я свиней на підприємстві майже не застосовують антибіотики — обходяться здебільшого санітарними заходами, дбають про високий рівень біобезпеки. Працівників забезпечують харчуванням, готельними номерами для проживання.

Зустріч зі стейкхолдером кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ: обговорення освітньої програми. Обов'язковим елементом підготовки викосокваліфікованих фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти є практична підготовка та закріплення набутих теоретичних знань. Якісна підготовка освітніх професійних та наукових програм є одним з чинників досягнення успішного навчання та набуття професійних навичок. Забезпечення програмних компетентностей та досягнення програмних результатів навчання здобувачами вищої освіти стає можливим завдяки взаємодії науково-педагогічних кадрів, підприємців та роботодавців, випускників і здобувачів вищої освіти. З метою залучення до конструктивної дискусії стейкхолдерів, обговорення освітніх програм та підсилення практичної спрямованості підготовки фахівців спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» 29 грудня 2022 року кафедрою нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин ПДАУ була проведена онлайн-відеоконференція на базі Google Meet за участі стейкхолдера, на якій були присутні викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти 5 та 6 курсів другого (магістерського) рівня спеціальності 211 «Ветеринарна медицина». В якості стейкхолдера перед присутніми виступив Сергій Павлович Худолєй (ФОП ХУДОЛЄЙ СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ, Полтавська обл., Полтавський район, село Мильці). Сергій Павлович розповів здобувачам про особливості роботи в господарстві, про те, які фахівці потрібні та які є вимоги до кандидатів, рівень оплати праці тощо. Здобувачі вищої освіти ставили запитання стейкхолдеру, на які він із задоволенням відповідав. Після зустрічі здобувачі вищої освіти отримали позитивні враження від спілкування та мотивацію до навчання. Під час зустрічі викладачі кафедри разом з Сергієм Худолєй також обговорили питання вдосконалення освітньо-професійної програми, зокрема зміст деяких освітніх компонентів, необхідних для якісної підготовки майбутніх фахівців, а також питання працевлаштування здобувачів вищої освіти. Було наголошено, що запропонована програма укладена відповідно до вимог стандартів вищої освіти та відповідає побажанням здобувачів освіти. Стейкхолдер висловив пропозиції щодо розширення перспектив співпраці. Отримана корисна інформація під час обговорення слугуватиме основою для вдосконалення змісту та якості освітніх програм вище зазначеної спеціальності. Дякуємо Худолєй Сергію Павловичу за цікаву зустріч. Сподіваємося на подальшу співпрацю, обмін досвідом та плідне спілкування.

28 грудня 2021 року відбулася робоча зустріч декана факультету ветеринарної медицини Сергія Кулинича, гаранта освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» Бориса Киричка, гаранта освітньо-наукової програми «Ветеринарна медицина» Валентини Євстаф`євої та інших зацікавлених осіб із завідувачкою відділу уповноважених осіб для здійснення державного контролю Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Аллою Петруненко. В ході зустрічі детально обговорено Проєкти освітніх програм на 2022 рік. Алла Петруненко запропонувала більше уваги приділяти механізмам реалізації державної політики у галузі ветеринарної медицини, законодавчій базі. Також внесла пропозицію щодо залучення в освітній процес досвідчених фахівців-практиків.

На факультеті ветеринарної медицини ПДАУ 13 вересня 2021 року з метою налагодження взаємодії освіти і ринку праці відбулася зустріч стейкхолдерів спеціальності «Ветеринарна медицина», на якій гарант спеціальності завідувач кафедри хірургії та акушерства, доктор ветеринарних наук, професор Киричко Борис Павлович та заступник директора з ветеринарної медицини ТОВ «Вінницька птахофабрика» Сергій Санжаровець Сергей Санжаровец, випускник нашого факультету, разом із бізнес-партнеркою з персоналу ПрАт «МХП» Григор’євою Мариною обговорювали актуальні питання якості підготовки та подальшого працевлаштування випускників факультету ветеринарної медицини ПДАУ. Стейкхолдери під час зустрічі із здобувачами вищої освіти 3 та 4 курсів відповіли на питання, які їх цікавили. Дякуємо їм за активність, а нашим стейкхолдерам – за змістовну презентацію свого підприємства.

27 жовтня 2022 року на факультету ветеринарної відбулася зустріч здобувачів вищої освіти із провідним спеціалістом з питань неврології та хірургії приватної ветеринарної клініки «Довіра» (м. Харків), провідним фахівцем клініки – Романом Суворовим . Мета проведеного заходу полягала у залученні висококваліфікованих фахівців-практиків до проведення лекцій і лабораторних занять. У своєму виступі Роман Сергійович ознайомив учасників заходу з основними принципами роботи лікаря ветеринарної медицини – невролога, розповів про найбільш часто діагностовані патології у дрібних тварин та методи їх лікування. На широкий загал Романом представлено презентацію, яка наочно допомагала сприймати інформацію. Спікер заходу наводив приклади із власного практичного досвіду щодо особливостей діагностики патологій нервової системи, що проявлялися зниженням або повною втратою рухової активності тварин. Надзвичайно цікавою та інформативною була частина заходу з прикладами застосування сучасного діагностичного обладнання. Зокрема, було представлено особливості використання у ветеринарній практиці комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії з метою встановлення та уточнення діагнозу. Пан Роман для учасників заходу навів низку прикладів з візуалізацією діагностичних та лікувальних процедур, що йому траплялися. Це було надзвичайно цікавим досвідом, який мали змогу отримати всі охочі. У процесі зустрічі, присутні задавали запитання Роману Сергійовичу та долучалися до дискусії. Особливо приємним було те, що за мету яку для себе поставив пан Роман було максимально популяризувати область ветеринарної неврології серед здобувачів. Під час зустрічі з гарантом та розробниками ОПП Ветеринарна медицина Роман Суворов запропонував включити до переліку вибіркових освітніх компонентів навчальні дисципліни з візуальної діагностики хвороб тварин.

У Полтавському державному аграрному університеті на базі факультету ветеринарної медицини відбулася зустріч зі стейкхолдером. Від закладу вищої освіти були присутні: декан факультету ветеринарної медицини, професор Сергій Кулинич, гарант освітньо-наукової програми Ветеринарна медицина, д. вет. н., професорка Валентина Євстаф’єва та викладачі з групи забезпечення. Від кафедри нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин, PhD. Ігор Коломак. Як стейкхолдера було запрошено завідувачку відділу уповноважених осіб для здійснення державного контролю Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Аллу Петруненко.
У межах круглого столу гарант і викладачі ознайомили пані Аллу з особливостями формування та розвитку загальних і професійних компетентностей майбутніх випускників, пояснили значення моніторингу та важливість врахування пропозицій стейкхолдерів для покращення освітнього процесу на третьому (освітньо-науковому) рівні здобувачів вищої освіти.
У цілому, стейкхолдер позитивно оцінив наповнення освітньо-наукової програми «Ветеринарна медицина» та наголосив на важливості практичної підготовки здобувачів вищої освіти. З цією метою пані Алла висловила власне бачення співпраці з факультетом ветеринарної медицини, запропонувавши свою кандидатуру, як професіонала проводити періодичні зустрічі та онлайн-тренінги для аспірантів з питань діловодства, електронного обігу документів й організації ветеринарної справи в цілому.
Таким чином захід мав позитивні наслідки для всіх зацікавлених сторін та дозволив університету знайти ще одну, небайдужу організацію, яка пропонує свою допомогу задля підготовки висококваліфікованих фахівців, а тому й благополуччя держави в цілому.



