Згуртованість – життєво необхідна умова ефективності колективу

Рівень згуртованості залежить не лише від професійності менеджера, але й від кожного члена групи, команди, колективу.
    12 квітня 2023 р. на практичному занятті факультетської вибіркової дисципліни «Управління персоналом» спільно з доценткою кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної Тетяною Сазоновою здобувачі вищої освіти за спеціальностями 076 Підприємництво та торгівля, 081 Право, 292 Міжнародні економічні відносини досліджували чинники, які шкодять / сприяють ефективному долученню кожної людини до колективної співпраці, розкривали власні сильні сторони та визначали індивідуальні перешкоди на шляху до ефективної згуртованості.
    На занятті було  з’ясовано:

• форми й методи роботи, що згуртовують колектив; чинники, які перешкоджають згуртуванню, покращують морально-психологічний клімат; творчі підходи до згуртування тощо (творче командне завдання «Будинок», ситуаційні завдання, мозковий штурм, креативна вправа «Асоціації»);
  • згуртованість починається з позитивного ставлення один до одного (тренінгові вправи);
  • сприйняття власного «Я-образу» залежить від рівня згуртованості групи та атмосфери, яка в ній панує (творче завдання «Дерево);
  • згуртованість = спільно прийняті рішення (життєва ситуація, що стимулює розвиток критичного мислення);
  • згуртованість = співпраця = бажаний результат (креативне завдання «Спільний малюнок»).

Нестандартні підходи до викладання та засвоєння навчального матеріалу не лише формують зацікавленість, але й дають змогу майбутнім фахівцям в ігровій формі опанувати важливі hard та soft skills.