Участь викладачів інженерно-технологічного факультету ПДАУ у роботі ІІ етапу МАН

12–13 лютого 2022 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України у 2020/2021 навчальному році, у проведенні якого взяли участь і викладачі інженерно-технологічного факультету ПДАУ.

У роботі журі конкурсу взяли участь викладачі всіх факультетів Полтавського державного аграрного університету. Від інженерно-технологічного факультету працювали викладачі кафедри загальнотехнічних дисциплін  Антонець Анатолій, к. п. н., доцент, – секція «Математичне моделювання», Рижкова Тетяна, старша викладачка, – секція «Експериментальна фізика; теоретична фізика» (у додатковому складі Брикун Олександр, к. т. н., старший викладач, Овсієнко Юлія, к. п. н., доцентка); викладачі кафедри галузевого машинобудування Негребецький Ігор, старший викладач, – секція «Прикладної математики», Попов Станіслав, к. т. н., доцент, – секція «Матеріалознавство, технологічні процеси та перспективні технології»; викладачі кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва Горбенко Олександр, к. т. н., доцент, завідувач кафедри, – секція «Матеріалознавство, технологічні процеси та перспективні технології» (у додатковому складі – Іванкова О. В., к. т. н., доцентка).

До складу журі секції «Матеріалознавство, технологічні процеси та перспективні технології», окрім представників Полтавського державного аграрного університету, увійшов Семенов Анатолій, к. ф.-м. н., доцент кафедри товарознавства, біотехнологій, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі. У складі секції «Математичне моделювання» працювали два співробітники Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – Москаленко Оксана, к. п. н., доцентка кафедри загальної фізики і математики, та Лозицька Світлана, завідувачка навчальної лабораторії інформатики та обчислювальної техніки кафедри математичного аналізу та інформатики. У роботі секції «Експериментальна фізика; теоретична фізика» брали участь  два представники кафедри загальної фізики і математики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – Іванко Володимир, к. ф.-м. н., доцент, і Кузьменко Григорій, к. п. н., доцент.

Під час заочного ознайомлення, постерних захистів і наукової конференції члени журі секції «Матеріалознавство, технологічні процеси та перспективні технології» оцінювали результати наукових робіт, присвячених дослідженню термоелектричного генератора для побутових потреб, впливу фізико-механічних властивостей опішнянської глини на гончарні вироби, люмінесценції, «зеленого» водню, тривимірного друку кісток, технології очищення внутрішньобудинкових мереж, технології зворотного осмосу, процесів обробки рослинної сировини із яблук, а також міцності оболонкових виробів.

А ось наукові роботи з фізичного спрямування стосувалися досліджень сучасних підходів до теорії відносності, неінерціальних систем відліку, передавання енергії електромагнітного поля різними способами, дослідження альтернативних і відновлюваних джерел енергії, дослідження властивостей різноманітних речовин та інше, що, безперечно, досить актуальні та потребують подальших наукових розвідок.

Крім того, учні продемонстрували самостійно виготовлені фізичні пристрої та прилади, які викликали наукову зацікавленість у всіх присутніх.

Два дні насиченої роботи показали вміння учнівської молоді презентувати свої наукові здобутки та спілкуватися науковою мовою. Учасники конкурсу завзято проявляли себе в обговоренні питань з різних наукових тематик. Переможці будуть представляти свої наукові дослідження на наступному етапі конкурсу.

Бажаємо всім учасникам конкурсу подальшої реалізації наукових ідей та успіхів!

Аудиторія:

Діяльність: