VIІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ХІМІЯ, БІОТЕХНОЛОГІЯ, ЕКОЛОГІЯ ТА ОСВІТА»

17–18 травня 2023 року на кафедрі біотехнології та хімії ПДАУ відбулася VIІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Хімія, біотехнологія, екологія та освіта» (Посвідчення № 172 від 24 лютого 2023 р., УкрІНТЕІ).

У конференції взяли участь науковці широкого кола ЗВО України, серед яких Львівський національний університет природокористування, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН, Національний університет харчових технологій, Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН, ДУ «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України», Уманський національний університет садівництва, Інститут сцинтиляційних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАНУ, Військовий інститут танкових військ НТУ ХПІ, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Білоцерківський національний аграрний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Миколаївський національний аграрний університет, Херсонський державний аграрно-економічний університет, Поліський національний університет, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Інститут овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук, Рівненський державний гуманітарний університет, Науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького, Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН, Державна установа «Інститут зернових культур НААН», Інститут проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України, Інститут мікробіології і вірусології Д. К. Заболотного НАН України та ЗВО м. Полтави.

У цьому році, як завжди, активну участь у конференції взяли наші колеги з Корпорації MICRO TRACERS Inc. (Сан-Франциско, США), University of Delaware (Newark, США), L.N. Gumilyov Eurasian National University (Нур-Султан, Казахстан), Linköping University (Norrköping, Швеція), Università del Piemonte Orientale (Новара, Італія), Università del Piemonte Orientale (Алессандрія, Італія).
Вперше долучились науковці з Azerbaijan Technical University (Баку, Азербайджан), Institute of Soil Science and Plant Cultivation – State Research Institute (Пулави, Польща), Warsaw University of Life Sciences (Варшава, Польща), Казахського національного університету ім. Аль-Фарабі (Алмати, Казахстан).

Програма конференції включала такі напрями:
•  Актуальні питання хімії та біотехнології.
•  Хімія, екологія та здоров’я людини.
•  Проблеми фахової та методичної підготовки з хімії та біотехнології у ВНЗ.
•  Сучасні проблеми агропромислового комплексу.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології доктор сільськогосподарських наук Микола Маренич, який зазначив, що обговорення проблемних питань у галузі хімії, хімічної технології, біотехнології та екології під час конференції з кожним роком набуває усе більшого значення і, безперечно, позначиться на формуванні та вдосконаленні наукової думки, оскільки саме безпосереднє творче спілкування науковців і практиків є потужним стимулом для звершень на науковій ниві. Він також подякував викладачам і науковцям з усіх закладів вищої освіти, які відгукнулися на наше запрошення, незважаючи на складнощі сьогодення, на те, що ворог проводить масові терористичні акти в усіх містах України, на те, що велика кількість навчальних закладів знищена, а в більшості закладів викладачі мають змогу проводити заняття та спілкуватися лише онлайн. Тим не менш, всі науковці виявили активну позицію, змогли взяти участь у роботі конференції та виявили бажання поділитися досвідом наукової роботи в галузі хімії, хімічної технології, біотехнології та екології і методами та методиками викладання хімічних, біотехнологічних та екологічних дисциплін. Особливої уваги заслуговують напрацювання науковців в галузі аграрної науки, які сприяють вирішенню актуальних проблем сучасного агропромислового комплексу в умовах воєнного стану і завдяки яким  можливо буде відродити нашу країну.

Також у роботі конференції взяли активну участь здобувачі вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія Полтавського державного аграрного університету: Галушко Ірина, Моргун Арина, Манашина Діана, Бєй Каріна, Микитенко Анжеліка, Горбач Дмитро, Демченко Анастасія, Гергель Тетяна, Решетнік Марина, Боса Жанна, Цикало Андрій.
Загалом у конференції взяли участь 216 осіб, серед яких 32 доктори наук, 79 кандидатів наук і наукові співробітники з різних установ.

Матеріали конференції представлені у збірнику матеріалів конференції (503 с). Кожен учасник конференції отримав сертифікат.