Відвідали барбершоп "ROMANOV"

14 липня 2023 року здобувачі вищої освіти Полтавського державного аграрного університету спеціальності 075 Маркетинг в рамках проходження навчальної практики відвідали барбершоп "ROMANOV" і зустрілися з його власником Романом https://instagram.com/barber.romanov?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Пан Роман розповів студентам історію створення свого бізнесу, шлях розвитку і плани на майбутнє. Також пан Роман розповів про деякі особливості ведення такого незвичного бізнесу.

Барбер — це перукар, який працює в барбершопі – чоловічій перукарні. Він  спеціалізується на чоловічих стрижках і догляді за бородою та вусами. Сьогодні одночасно в моді і ретро, і класика, і брутальність — словом, повна свобода у виборі. Однак головним заняттям барбера все ж залишається догляд за волоссям. Тому барбери постійно відвідують тренінги, курси підвищення кваліфікації, а ще намагаються самі виглядати відповідно до ­­­сьогоднішніх стандартів чоловічої краси.
Але барбер — не звичайний перукар, адже барбершоп — не перукарня у звичному сенсі цього слова, а своєрідний чоловічий клуб.
Попит на барберів на сучасному ринку праці досить високий. Це викликано модою на чоловічі клуби-барбершопи і бажанням чоловіків виглядати стильно і доглянуто.
Варто відзначити, що перші барбершопи з'явилися в Стародавній Греції. У таких закладах чоловікам підстригали бороди, завивали кучері. Представники сильної половини людства любили приходити в барбершопи. Тут вони вели світські розмови і обговорювали різні проблеми.
Звісно, як і будь-який бізнес, барбершоп має позиціонувати себе на ринку послуг для залучення більшої кількості клієнтів. Тому барбершопи виділяються своїм зовнішнім оформленням для того, щоб бути помітними серед закладів перукарських послуг. Барбершоп видно ще здалеку. Біля входу в ці заклади завжди встановлені Barber pole — циліндри зі спіралеподібними смугами червоного, синього і білого кольорів. Такий міжнародний символ зберігся ще з часів, коли існували цирульники, які займалися лікуванням. Тому червона смуга символізує кров, синя — венозну систему, а біла — бинти і джгути. Звичайно, це не має відношення до сучасних барберів, але цей символ є частиною історії цього мистецтва.