Петрівка-Роменська та Сергіївські громади зустрілися із викладачами з ПДАУ

25 листопада 2021 року група викладачів кафедри Полтавського державного аграрного університету в рамках діяльності Полтавської обласної громадської організації «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» провели розширений науково-практичний семінар для представників Петрівсько-Роменської  об’єднаної територіальної громади (ОТГ) та Сергіївської ОТГ за програмою «Підтримка діяльності підприємств АПК засобами інформаційних систем та технологій».

Нащадки славної козацької історії регіону разом із науковцями університету щиро й емоційно обговорювали перспективи розвитку своїх новостворених громад, виклики, труднощі й досягнення самоврядування.

Предметом дорадчої роботи були юридичні аспекти управління ринком землі на сучасному етапі проведення земельної реформи, обговорення тенденцій розвитку ринку землі. З цими питаннями перед присутніми виступили і провели короткий брифінг фахівці з права доценти Павло Шведенко і Олександр Сень. Питання від представників громад складали досить складні кейси, але, завдяки досвіду фахівців, знаходилися раціональні шляхи розв’язання задач.

Викладачі в галузі інформаційних технологій провели велику підготовчу роботу з вивчення стану аудиту земель кожної ОТГ, вивчили основні пункти стратегії і стану інформаційного забезпечення. Тому виступ з обґрунтування можливостей цифрових технологій по аудиту земельних ділянок ОТГ на платформі Кадастр.UA, (доповідач Юрій Уткін), був прийнятий землевпорядниками і фермерами як важливий і своєчасний. Запропонований програмний продукт сприймався з великим ентузіазмом і зацікавленістю. Продовженням теми організації та автоматизації управлінської роботи стала презентація Олени Копішинської про інструментальні засоби організації єдиного цифрового простору на платформі програмного комплексу класу ERP «Універсал 7». Громадяни висловили подяку за цікаву і нову інформацію. Навіть застосування сучасних смарт-технологій, про які докладно розповідав Ігор Слюсар, в громадах вже започатковується, тому погляд з неочікуваних сторін на поточні проблеми був сприйнятий як напрямок подальшого вдосконалення й розвитку.  Науковці з університету запрошували всіх бажаючих до проходження подальшого навчання й тренінгів уже на базі ПДАУ, зокрема і в центрі «Агроіндустрія 4.0», про який розповів його директор Володимир Муравльов.

Присутніх було детально ознайомлено із діяльністю кафедри в рамках підготовки фахівців за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології рівней вищої освіти бакалавр і магістр. Було підкреслено, що кафедра здійснює підготовку спеціалістів у тісній співпраці із замовниками. В ході обговорення визначено основні шляхи із співпраці щодо залучення майбутніх абітурієнтів до навчання в університеті.