Науково-виробничий центр селекції та насінництва польових культур

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВО-ВИРОБНИЧОГО ЦЕНТРУ  СЕЛЕКЦІЇ ТА НАСІННИЦТВА ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУР       ENG

   Науково-виробничий центр селекції та насінництва польових культур Полтавського державного аграрного університету розпочав свою роботу в 1972 році як лабораторія селекції озимої пшениці під керівництвом д.б.н., професора М.М. Чекаліна. 
   На сьогоднішній день в центрі працює 18 наукових співробітників, з яких 2 доктори наук, 2 кандидати, виконують дослідження з дисертаційних робіт аспіранти кафедри селекції, насінництва та генетики. Польова лабораторія та відділ насінництва центру знаходяться в с. Бричківка Полтавського району, де дослідницькі поля займають площу 85 га. Директор центру – доктор сільськогосподарських наук, професор В.М. Тищенко.
   Головним завданням центру є розробка нових методів оптимізації селекційного процесу на основі еколого-генетичного підходу та створення нових сортів пшениці озимої, гороху, сої та проса, високопродуктивних та максимально придатних для вирощування в умовах Лівобережного Лісостепу України.
               Серед здобутків науковців центру є: 
- розробка методів індивідуального добору на ранніх етапах селекції гороху та пшениці озимої за методом селекційних індексів; 
- розробка еколого-генетичного підходу в селекції пшениці озимої; 
- розробка методу оцінки зразків озимої пшениці за фотоперіодичною чутливістю;
- впровадження методу штучної затримки часу відновлення весняної вегетації (метод В.Д. Мединця) для добору зимостійких генотипів;
- вивчення генетичної природи нових форм гороху: «люпиноїд», «хамелеон», «детер» та їх вплив на продуктивність; 
- проведення наукових досліджень з питань селекції, насінництва та технології вирощування сої;
- створення нових ультраскоростиглих сортів проса;
- створення нових сортів гречки їстівної.