Навчання, викладання та наукові дослідження при підготовці магістрів з харчової технології як складові інтернаціоналізації освітньої діяльності

Згідно Стратегія інтернаціоналізації ПДАУ, навчання, викладання та наукові дослідження при підготовці магістрів з харчової технології розглядаються на кафедрі Харчових технологій як обов’язкові складові діяльності викладачів.


Від кафедри харчових технологій у реалізації міжнародного проекту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD) програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ KA2 № 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP беруть активну участь завідувачка кафедри, доцентка Будник Н. та професорша кафедри Кравченко О.


Гарант ОПП, професор В. Сукманов є академіком міжнародної академії наук IAELPS, та за розробку технологій екологічно чистих харчових продуктів має від академії нагороди. Сучасні знання в даному напрямку він використовує при викладанні фахових дисциплін кафедри.


Ознайомлення здобувачів, які навчаються за ОПП Харчові технології із світовими науковими здобутками у галузі харчових технологій проходить під час викладання як обов’язкових так і вибіркових навчальних дисциплін, зокрема, проф. Сукманов В., під час викладання навчальних дисциплін використовує міжнародний досвід, набутий ним при роботі у редколегіях закордонних наукових Вісників університету харчових технологій, Пловдів, Болгарія («Journal of FOOD and PACKAGING Science, Technique and Technologies»), університетуу «Transilvania», Брашов, Румунія («Journal of EcoAgriTourizm»); університетуту «Lucian Blaga», Сибиу, Румунія («The Nonconventional Technologies Review»).


Слід підкреслити цілу низку міжнародних стажувань викладачів, які забезпечують ОПП Харчові технології, та констатувати ефективне використання набутого досвіду та результатів під час викладання навчальних дисциплін, розробці методичних матеріалі, написання монографій та керівництві науковою роботою здобувачів.


Інтернаціоналізації освітньої діяльності та наукових досліджень сприяли наступні міжнародні стажування: докт. техн. наук Тюрікової І. у Центральноєвропейській Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) у співпраці з Університетом Суспільних наук (UNS), (Польща) за програмою «Міжнародна кар’єра науковця та управління науковими проектами», в Інституті соціальних та економічних ініціатив на базі Університету Аннамалай (Індія) за програмою «Написання та публікація наукових досліджень: сучасна специфіка та глобальні можливості», Зось-Кіора М. за програмою «Economics and Management» in the International Institute of Innovations «Science–Education–Development» (Варшава, Польща), доцент Іванова О. в Університеті Менделя (м. Брно, Чехія), Технічному Університеті (м. Острава, Чехія) за темою «Проблеми та перспективні шляхи розвитку технології низько-вакуумної обробки сировини для переробної та харчової промисловості», доцентка Дубової Г. у Вищій школі економіки, права і наук медицини ім. проф. Липницького (м. Кельц, Польща) та в Чеському технічному університеті, зав. кафедрою, доцентка Будник Н. в Інституті науково-дослідного Люблінського науково-технічного парку та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян», доцентка Кайнаш А. у Варненському університеті менеджменту на тему «Інтернаціоналізація вищої освіти в умовах глобалізації інноваційного освітнього простору».


Одним з елементів інтернаціоналізації є представлення результатів наукових досліджень викладачів на світових конгресах та міжнародних наукових конференцій. Так, результати наукової співпраці проф. В. Сукманова з колегами із Хенанського інституту науки і технологій були представлені на Азійсько-тихоокеанському науковому конгресі з технології м'яса.


Інтернаціоналізації навчання та викладання сприяє і той факт, що викладання одної з базових дисциплін ОПП – «Моделювання та оптимізація харчових систем та технологій»- за погодженням зі здобувачами, може викладатися англійською мовою.


Поширюється співпраця з десятками закордонних університетів в напрямку інтернаціоналізації освітньої діяльності при підготовці здобувачів в ПДАУ. Рецензентом ОПП Харчові технології є доктор технічних наук, професор Русенського університету (Болгарія).


Заслуговує на увагу наукова діяльність на міжнародному рівні і магістрів з харчової технології. Так, наприклад, магістри І. Ліхоліп та О. Тюркіна, навчаючись на 1 курсі магістратури, вже прийняли участь у міжнародній науковій конференції «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології в контексті Євроінтеграції».


Слід констатувати, що діяльність в даному напрямку сприяє формуванню таких компетентностей як «Здатність працювати в міжнародному контексті», «Здатність науково обґрунтовувати, розробляти нові та удосконалювати існуючі технології харчових продуктів, які відповідатимуть сучасним вимогам європейських споживачів».