З нагоди Дня бухгалтера України у музеї ПДАУ вшанували памʼять професора Дмитра Фесенка

 У Народному музеї Полтавського державного аграрного університету колектив кафедри обліку і оподаткування факультету обліку та фінансів організував і провів 16 липня памʼятний захід під символічною назвою «Рахівниця корифея бухгалтерського обліку – символічний знак наслідування кращих традицій підготовки бухгалтерів у ПДАУ», присвячений видатному науковцю, педагогу, заслуженому працівнику вищої школи, професору Дмитру Мусійовичу Фесенку (1926–2012), який зробив неоціненний внесок у становлення бухгалтерської освіти не тільки в нашому освітньому закладі, а й у країні загалом. Дату проведення було обрано не випадково, адже саме 16 липня в Україні відзначається професійне свято бухгалтерів України, до того ж напередодні, 15 липня, народився і сам Дмитро Мусійович.

На початку заходу завідувачка кафедри кандидатка економічних наук, доцентка, професорка Наталія Канцедал передала до експозиції музею особисту річ Дмитра Мусійовича — рахівницю, що є символ спадкоємності традицій, поваги до професії та збереження наукової спадщини. Її урочисто прийняла завідувачка музею Наталія Локес.


Про життєвий і професійний шлях Дмитра Фесенка розповіла кандидатка економічних наук, доцентка професорка кафедри Марина Єрмолаєва. Вона окреслила ключові віхи його діяльності: з 1967 року Фесенко розпочав роботу в Полтавському сільськогосподарському інституті (нині ПДАУ) на посаді доцента кафедри бухгалтерського обліку, згодом обіймав посаду проректора з навчальної роботи, став професором, завідувачем кафедри, активно публікував свої праці в наукових виданнях, а також був одним із перших популяризаторів міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в Україні. Його активна участь у створенні Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України залишила глибокий слід у фаховому середовищі.


Своїми спогадами про спільну роботу з Дмитром Мусійовичем поділилися в.о. ректора професорка Валентина Аранчій і декан факультету обліку та фінансів Олександр Безкровний. Вони підкреслили особисту відданість професора викладацькій справі, професіоналізм і його вагому роль у формуванні фахової школи обліку в нашому освітньому закладі.


Наприкінці заходу Валентина Іванівна привітала колектив кафедри з професійним святом солодкими подарунками, а декан факультету вручив річну підписку на всеукраїнську професійну бухгалтерську газету «Все про бухгалтерський облік» — важливе джерело фахової інформації для викладачів і студентів.


Університет продовжує традицію вшанування тих, хто стояв біля витоків освітньої справи, та з повагою передає їхні знання наступним поколінням бухгалтерів.


На завершення Наталія Канцедал наголосила, що кафедра обліку і оподаткування завжди була і залишається спадкоємицею ліпших освітніх традицій, зокрема щодо підготовки бухгалтерів, які завжди затребувані на ринку праці.