Про це розповів Суспільному керівник місця тимчасового проживання ВПО Сергій Шабельник. Нині в закладі за гроші міжнародних організацій зробили ремонт, зокрема, житлових та кухонних кімнат і санвузлів, а також укомплектували його технікою.
"До війни ми жили в Покровську Донецької області, була робота, але війна змусила нас приїхати в Полтаву. В одній кімнаті ми живемо з чоловіком, а діти живуть окремо від нас, ось онучок біля мене", — розповіла переселенка з Покровська Олена Мушкет. У гуртожитку аграрного університету Олена з родиною проживає з весни 2022-го.
"Я за професією вчитель молодших класів, але пішла за вислугу років, потім у гуртожитку працювала. І коли я була на нічній зміні, в цей день прилетіла ракета не біля нас, а поруч. І почалися в нас (обстріли, – ред.) Це було 7 квітня. Ми відразу дітей забрали і виїхали. Моя квартира ще лишилася, а в них (дітей, – ред.) поруч школа була, дві ракети «Іскандер» прилетіло. І в них зруйновано все: нема ні вікон, ні дверей, ні під’їзду — одні стіни", — пригадує переселенка з Покровська Олена Мушкет.
Від початку повномасштабної війни гуртожиток аграрного університету ставав прихистком та місцем ночівлі для понад 18 000 тисяч переселенців. Зараз у ньому проживає понад 300 людей. Нині в приміщенні завершили ремонт, який тривав більше року, — каже керівник місця тимчасового проживання ВПО Сергій Шабельник.
"Ми робили ремонт із ремонтною бригадою комплексно. Люди переселялися вище, зробили ремонт, укомплектували його нижче, і таким чином ми спільно з ВПО знайшли спільний знаменник і змогли зробити ремонт на всіх дев’яти поверхах. До ремонту був душ один загальний на першому поверсі, тепер зробили душ на кожній секції, тобто, є дві душові на вісім кімнат", — повідомив керівник місця тимчасового проживання ВПО Сергій Шабельник.
"Ми приїхали сюди з Бахмута 2022 року 30 серпня. У нас сильні обстріли були, ми змушені були покинути свій дім і приїхати сюди. Ми приїхали всією родиною — 10 людей. Діти мої, онуки. Ми займаємо п’ять кімнат", — розповіла переселенка з Бахмута Олена Клімєшова.
Окрім внутрішніх робіт, у будівлі також відремонтували дах, систему опалення, електро- та водопостачання. Оновлення здійснили за гроші міжнародних організацій.
"Зі підтримки УВКБ ООН були надані кошти для проведення ремонтних робіт, надалі додатково ще донори надавали техніку для облаштуванням саме місця тимчасового проживання. Це різні країни, благодійні організації «Право на захист», «Проліска», «Міжнародна організація з міграції» та інші", — повідомив керівник місця тимчасового проживання ВПО Сергій Шабельник.
Зі слів Сергій Шабельника, вартість проживання в гуртожитку – 27 гривень за один день з однієї людини. Це плата за комунальні послуги.
https://suspilne.media/poltava/1058775-u-poltavi-onovili-gurtozitok-v-ak...