«Полтавський АгроСкаут Центр – інструмент сучасного розвитку сільського господарства на Полтавщині

27 червня у Полтавський державний аграрний університет - ПДАУ відбулася Презентація проєкту «Полтавський АгроСкаут Центр: шлях до інноваційної підтримки та розвитку малих сільськогосподарських виробників». Цю ініціативу реалізує Полтавська обласна громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО. Метою програми є можливість стати відповіддю на актуальні виклики, з якими стикаються малі та середні агровиробники в умовах змін клімату, браку доступу до інновацій та оперативної аналітики.


Відкриваючи захід, голова правління Полтавської обласної громадської організації «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба», проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків ПДАУ Олег Горб наголосив на важливості агроскаутингу як практичного інструменту, що дозволяє своєчасно та точно оцінювати стан посівів, ґрунту, вологи, хвороб та шкідників. «Ми говоримо про технологію, яка дозволяє приймати зважені рішення в господарстві, підвищувати врожайність та знижувати витрати», – зазначив він.

Проєкт «Полтавський АгроСкаут Центр» передбачає не лише технічну допомогу, а й створення стійкої освітньо-прикладної моделі. Ця модель включає розробку навчальних програм, навчання студентів, проходження практики на базі господарств, надання консультацій та розвиток цифрових рішень. Реалізація цих етапів відбувається за безпосередньої участі та підтримки Полтавського державного аграрного університету.


21 червня 2024 року співпраця між Полтавською обласною громадською організацією «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» та ПДАУ була офіційно закріплена підписанням договору №73/24. Це партнерство стало основою для спільних дій, де викладачі ПДАУ активно долучаються до розробки змісту курсів та менторства студентів.


Проєкт «Полтавський АгроСкаут Центр» складається з декількох ключових етапів:
1. розробка техніко-економічної програми та освітніх курсів;
2. створення та оснащення центру агроскаутингу;
3. навчання молоді та аграріїв;
4. проведення практик на базі господарств;
5. надання послуг агроскаутингу для ММСП;
6. демонстрація новітніх технологій на полі;
7. поширення практик через промозаходи та публікації.


У рамках заходу відбулася передача обладнання від ПОГО «ОСДС» до ПДАУ, що стало важливим кроком у матеріально-технічному забезпеченні центру:
- лабораторія листової функціональної діагностики «Агровектор ПФ 014-02»;
- мікроскоп Universal Clip Type 60X LED для смартфона;
- термометр інфрачервоний Benetech GM 320;
- вологомір Wille 55;
- планшет Lenovo М11;
- pH-метр/вологомір/термометр/люксметр для ґрунту WALCOM ATM-300;
- кишеньковий водонепроникний кондуктометр AD31 (ADWA);
- нітратомір H-405;
- термометр Testo 905-Т1;
- люксометр Testo 540;
- вага лабораторна ТВЕ-1,5-0,01-а (1500/0,01 г.) із зовнішнім градуюванням;
- млин лабораторний Olislab 2100 (для лабораторії листової функціональної діагностики «Агровектор ПФ 014-02»).


Програма заходу була насиченою та інформативною.


Ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич під час свого вітального слова підкреслив важливість цієї синергії. А заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Віктор Скриль зазначив, що Департамент надалі буде підтримувати всі ініціативи це підкреслило регіональну підтримку проєкту.


Менеджер проєктів розвитку ланцюгів доданої вартості Програми USAID АГРО Владислав Гуленко розповів про реалізацію ініціатив Програми USAID на Полтавщині.


Заступник голови правління ПОГО «ОСДС», автор та менеджер проєкту Роман Гловацький  представив доповідь «Агроскаутинг – інвестиція в майбутнє аграрної освіти та підприємництва».


Керівник проєкту, директор ННІ агротехнологій, селекції та екології Микола Маренич  презентував методичний матеріал та розповів про сучасний стан та перспективи агроскаутингу на Полтавщині.


Тренери проєкту, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Олег Міщенко та кандидат сільськогосподарських наук, доцент Роман Олепір провели огляд обладнання Агроскаут Центру та розповіли про можливості його використання.


Експерт проєкту, кандидат сільськогосподарських наук Василь Кифорук поділився особливостями та досвідом проведення сучасного агроконсалтингу.


Відкриття «Полтавського АгроСкаут Центру» є значним кроком до зміцнення аграрного сектору Полтавщини та забезпечення його сталого розвитку. Завдяки спільним зусиллям, експертизі та мотивації, команда проєкту впевнена у досягненні поставлених цілей та вірить у потенціал українського аграрія.


Діяльність здійснюється в межах проєкту «Полтавський АгроСкаут Центр: шлях до інноваційної підтримки та розвитку малих сільськогосподарських виробників», що реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Програму АГРО.